جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


alpha 2 UBTECH یک ربات مقرون به صرفه

ایده ی این که همه ی ما یک خدمتکار ربات هوشمند و انسان نما داشته باشیم به دهه ی 90 برمیگردد. ربات هایی که بتوانند آشپزی کنند، نظافت کنند و بتوانند هر وسیله ای که میخواهید را از بدنشان بیرون بیاورند چیزی است که ما فقط در فیلم ها دیده ایم.

alpha 2 UBTECH یک ربات مقرون به صرفه

کمپانی رباتیک UBTECH اولین ربات طراحی شده برای سرویس دهی داخل منزل را با نام Alpha2 تولید کرده است. UBTECH وعده داده که این ربات میتواند حرف بزند، به جمله های دارای فعل پاسخ دهد، تصویربرداری کند و آنها را به Facebook بفرستد، از خانه محافظت کند و حتی در هنگام خواب برای کودکان قصه بگوید.

UBTECH یک کمپین جمع آوری پول برای تولید این ربات راه انداخته و امیدوار است که بتواند این ربات را تا فصل دوم سال 2016 با قیمت پیش بینی شده ی 1500 تا 2000 دلار روانه ی بازار کند. اکنون علاقه مندان میتوانند این ربات را با پرداخت اولیه ی 500 دلار پیش خرید کنند.

Alpha2 ظاهری شبیه به انسان دارد و باید اعتراف کرد که بسیار زیبا طراحی شده است. 20 موتور با کنترل اتومات برای مفاصل آن در نظر گرفته شده تا بتواند حرکت کند. با قدی معادل 17 اینچ و وزن 5 پوندی یک ربات کوچک به شمار میرود.

ربات آلفا 2

رباتی که میتواند یوگا انجام دهد باید بسیار جذاب باشد.

در بخش حفاظت از خانه فعلاً نمیتواند جای سگ های نگهبان را بگیرد. درباره ی چگونه ی حفاظت از خانه همUBTECH میگوید که میتواند آلارم های خانه را در صورتی که در خانه نباشید فعال کند، همچنین میتوانید زمان این محافظت را برای وقتی که خوابید هم تنظیم کنید. همچنین Alpha2 به صداهای غیر عادی هم حساس است و اگر یکی از آن صداها را بشوند هشدار خواهد داد.

باید تا کنون متوجه شده باشید که هیچ جنسیتی برای این ربات در نظر گرفته نشده است. کاربران میتوانند با انتخاب صدا و سایر چیزهای دیگر آن را به صورت دلخواه تحویل بگیرند.

هر صدایی که انتخاب کنید بازخوردی را از آن خواهید شنید که در هیچ یک از تبلت ها و یا گوشی های هوشمند پیدا نخواهید کرد. اما آیا این ربات میتواند صدایی مانند یک انسان واقعی تولید کند؟ UBTECH میگوید بله، اما به ارتقا نیاز دارد. این کمپانی میگوید که بخش بزرگی از کاری که باید انجام دهیم آن است که بتوانیم توسعه دهندگان را به سمت خود جلب کنیم.

Alpha2 با اندروید 4.4 اجرا خواهد شد.

مطمئناً Alpha2 راه درازی در پیش دارد تا بتواند به ربات هایی که ما در فیلم های سینمایی دیدیم تبدیل شود. اما تولید آن میتواند یک قدم مهم در راه رسیدن به آن هدف بزرگ باشد.

منبع: techhive

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *