جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


کورتانا جایگزین Google Now در اندروید

مایکروسافت امروز نسخه‌ای تازه از دستیار صوتی خود را مخصوص سیستم‌عامل اندروید منتشر کرده که قابلیت جایگزینی با نمونه پیش‌فرض پلتفرم موبایلی گوگل را دارا می‌باشد.

کورتانا جایگزین  Google Now در اندروید
به نظر می‌رسد مایکروسافت با گسترش حمایت خود از کاربران سایر پلتفرم‌های موبایلی در کنار ویندوز، درصدد جذب و وابسته کردن این گروه بیش از پیش به برنامه‌ها و سرویس‌های خود است.

cortanaandroidهمان‌طور که مستحضر هستید ردموندی‌ها بر اساس سیاست جدید نادلا، به گونه‌ای از پلتفرم‌های موبایلی رقبا حمایت می‌کند که گویی در مقابل آنها دِینی به گردن دارد.

این در حالیست که خبرگان این حوضه به خوبی آگاه‌اند که مایکروسافت از این حجم وسیع پشتیبانی دو هدف را دنبال می‌کند.

اولین هدف ساکنین ردموند گسترش سرویس‌های کاربردی خود و جذب کاربران پلتفرم‎های رقباست و دیگری ضربه زدن غیر مستقیم به محبوبیت سرویس‌های مشابه.

این شرکت در همین رابطه ماه گذشته برای نفوذ هرچه بیش‌تر خود به سیستم‌عامل اندروید، دستیار صوتی کورتانا را در غالب یک اپلیکیشن و با محدودیت کاری کمتر نسبت به نسخه ویندوز ۱۰ دسکتاپ و موبایل راهی این پلتفرم کرد.

کورتانا جایگزین  Google Now در اندروید2

 

حال نسخه‌ای تازه از پیش‌نمایش این دستیار صوتی منتشر گردیده که می‌تواند برای همیشه دست Google Now را در هنگام فشار دادن ممتد دکمه سیستمی هوم از دستگاه اندرویدی شما کوتاه کند.

هرچند هنوز هم می‌توان با بهره‌گیری از ترفندهایی از Google Now در کنار کورتانا استفاده کرد، با این حال مایکروسافت امیدوار‌ است که بتواند با ارائه تجربه یک دستیار صوتی سخن‌گو به کاربران اندرویدی، کورتانا را به صورت پیش‌فرض بر روی این دستگاه‌ها نگاه دارد.

البته این نکته را باید یادآور شویم که این نسخه از پیش‌نمایش کورتانا برای دستگاه‌های اندرویدی هنوز نمی‌تواند قابلیت “Hey Cortana” را ارائه دهد و دلیل آن نیز محدودیت‌های سخت‌افزاریست که اجازه نمی‌دهد این دستیار صوتی هرلحظه آماده به کار باشد.

منبع : فارنت

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *