جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


Linux/moose، دزد کوکی ها!

تیم تحقیقاتی شرکت امنیتی eset از شناسایی ویروسی خبر داد که با نفوذ به شبکه های اجتماعی کاربران، علاوه بر سرقت اطلاعات، مدیریت شبکه را نیز به دست می گیرد.

Linux/moose

eset اعلام کرد: به تازگی ویروسی از خانواده بدافزارها – malware – شناسایی شده که با نفوذ به شبکه های اینترنتی کاربران، علاوه بر سرقت ترافیک اینترنت، مدیریت شبکه های اجتماعی آن ها را به دست می گیرد.

این تخریبگر که Linux/moose نام دارد توسط تیم تحقیقاتی eset یافت شده و با فعالیت تقلبی در شبکه های اجتماعی در واقع قصد سرقت ترافیک شبکه کاربران را دارد.

این ویروس جدید از خانواده malware در ظاهر جدید خود به روتر شبکه های لینوکسی رخنه کرده و در مرحله اول ترافیک شبکه را می بلعد؛ پس از آن خود را با عنوان یک پروکسی به سیستم معرفی کرده و در نهایت کوکی ها را به سرقت برده تا با این روش بتواند سکان شبکه اجتماعی شما را به دست بگیرد. اینجاست که می تواند به جای شما مدیر شبکه های اجتماعیتان شود و پیغام های دیگران را از طرف شما بپسندد و یا کاربران دیگر را بدون اطلاع شما دنبال کند.

این نوع بدافزار پس از عدم شناسایی توسط آنتی ویروس های غیر اورجینال و به روز نشده، سعی می کند با دور زدن مسیر روتر ها از نقطه ای دیگر از جهان به شبکه شما وارد شود تا با حمله به DNS و از بین بردن دیگر بدافزارها، شبکه شما را به تسخیر خود در آورده و مالک شبکه های اجتماعی شما شود.

یکی از محققین بخش malware شرکت eset در باره Linux/moose می گوید : «این ویروس دسترسی هایی برای خود ایجاد می کند تا بتواند در شبکه های اجتماعی فعالیت کند. متاسفانه نرم افزارهای امنیتی از طرف کاربران جدی گرفته نمی شوند و همین باعث شده این گونه تهدیدها روز به روز افزایش یافته و شبکه ها را تخریب کنند. امیدواریم با ارائه گزارش این تهدید بزرگ، بتوانیم اندکی در اشاعه لزوم استفاده از نرم افزارهای امنیتی کمک کرده باشیم.»

مدیران فنی پرشیاسیس بر این باورند که با توجه به گسترش استفاده کاربران ایرانی از شبکه های اجتماعی طی سال های اخیر، و استفاده تنها ۵ تا ۷ درصد کاربران شبکه های اجتماعی از آنتی ویروس ها و نرم افزارهای امنیتی، احتمال رخنه این کرم مخرب به شبکه های کاربران ایرانی بسیار زیاد است. لذا استفاده از نرم افزارهای امنیتی و به روزرسانی آن ها را به کاربران شبکه های اجتماعی توصیه می کنند.

منبع:ایتنا

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *