جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


فعالیت سرویس Google Talk گوگل به صورت رسمی متوقف شد

گوگل فعالیت سرویس پیام رسان Google Talk را متوقف کرد تا از این پس همه کاربران آن به اپلیکیشن Google Hangout بپیوندند که دارای امکانات بیشتری نسبت به Googl Talk است و از میان آن ها می توان به جمله گفتگوی گروهی و گفتگوی تصویری گروهی اشاره کرد.

 

گوگل به صورت رسمی فعالیت سرویس Google Talk خود را که معمولا همه آن را با نام GTalk یا GChat می شناسند، متوقف کرد. گوگل قبلا اعلام کرده بود که قصد دارند سرویس جدیدی به نام Google Hangouts ایجاد کند تا کاربران Google Talk از آن استفاده کنند و فرآیند انجام این کار از سال ۲۰۱۳ آغاز شده است.

گوگل در چند سال گذشته هر دو اپلیکیشن Google Talk و Google Hangout را با هم در اختیار کاربران قرار داده است؛ اما سیاست این شرکت این بوده است که با ایجاد تغییراتی در Google Hangout و بهبود آن، کاربران Google Talk به استفاده از این اپلیکیشن تمایل پیدا کنند. با وجود اینکه Google Talk حالتی ساده و شخصی دارد؛ اما از سویی دیگر Google Hangout گزینه های مختلفی برای گفتگوی گروهی و ویدیو کنفرانس (گفتگوی تصویری به صورت گروهی) در اختیار کاربران قرار داده است و همچنین امکان به اشتراک گذاری تصاویر با سایر افراد را نیز برای کاربران فراهم کرده است. در ضمن تعامل ایجاد شده در Google Hangout بر پایه مخاطبان ایجاد نشده است، بلکه بر اساس لیستی از مکالمات ایجاد شده است. سرویس Google Talk تنها زمانی مناسب بود که مردم برای برقراری ارتباط و گفتگو با یکدیگر، فقط از کامپیوتر استفاده می کردند. Google Hangout علاوه بر سیستم عامل Chrome برای دو سیستم عامل iOS و اندروید نیز عرضه شده است.

گوگل همچنین اپلیکیشن هایی همچون Google Due و Google Allo را برای پلتفرم موبایل و برای رقابت با اپلیکیشن های دیگر همچون واتس آپ، Facebook Messenger (اپلیکیشن پیام رسان فیس بوک) و تلگرام عرضه کرده است.

 

منبع : کلیک

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *