جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


Gmail برای یک هفتم مردم دنیا

ساندرا پیچای مدیرعامل گوگل در جریان ارایه گزارش فصل چهارم سال ۲۰۱۵ گفت که سرویس Gmail این شرکت از مرز یک میلیارد کاربر گذشته است. این یعنی شما که الان مشغول  خواندن این این مطلب هستید ۱۴ درصد امکان دارد که کاربر Gmail باشید.

Gmail برای یک هفتم مردم دنیا

این نخستین بار نیست که یکی از سرویس‌های گوگل از مرز ۱ میلیارد کاربر می‌گذرد. شش سرویس دیگر گوگل که این تعداد کاربر به دست آورده‌اندعبارتند از جست وجو، مرورگر کروم، اندروید، Google Play، سرویس نقشه و یوتیوب.

شکی وجود ندارد که گوگل امروزه بخشی از زندگی ماست و اطلاعاتی که ما از زندگی خود در اختیار این شرکت قرار می‌دهیم تاثیر قابل توجهی در رشد هوش ماشینی و رشد این شرکت داشته است. هوش ماشینی که در سرویس‌های این شرکت از جمله در Gmail به کار گرفته می‌شود دلیل اصلی علاقه ما به این سرویس است.

سرویس Gmail برای نخستین بار به صورت دعوتنامه‌ای از اول آوریل سال ۲۰۰۴ آغاز به کار کرد اما حضور عمومی آن به هفتم فوریه سال ۲۰۰۷ بازمی‌گردد. این سرویس محبوب ایمیل ابتدا ۱ گیگابایت فضا در اختیار کاربران قرار می‌داد و در طی این سالها باعث ارتقای استانداردهای ذخیره‌سازی رایگان شد چراکه بعدا این میزان فضا را به ۲ و بعد ۴ گیگابایت ارتقا دارد. این کار جی‌میل در رقابت با سرویس‌هایی چون یاهو و Hotmail بود که به مرور توانست برتری قابل توجهی بر آن‌ها پیدا کند.

جی‌میل در سال ۲۰۱۲ با ۴۲۵ میلیون کاربر توانست عنوان پراستفاده‌ترین سرویس ایمیل تحت وب را از آن خود کند. در سال ۲۰۱۴ اعلام شد که حدود ۶۰ درصد از شرکتهای رده متوسط آمریکا از این سرویس ایمیل استفاده می‌کنند.

منبع آی تی ایران

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *