جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


Broken Dawn: Tempest سقوط یک رویا

Hummingbird Mobile یکی از عجیب ترین توسعه دهندگان خوب اپلیکیشن های اسمارت فون ها است. «خوب» از این دیدگاه که بازی های آن ها عمدتا تجاربی استثنایی را به بازیکن ها هدیه می دهند و «عجیب» هم برای آنکه این استودیوی شناخته شده، معمولا برای ساخته هایش چندین نسخه یکسان با تفاوت های اندک عرضه می کند. مثلا همین Broken Dawn که با مطلب پیش رو می خواهیم دست به معرفی آخرین قسمتش بزنیم را ببینید.

 Broken Dawn: Tempest


شاید نزدیک به هفت ماه پیش علاقه مندان به بازی های این سازنده توانستند طعم نسبتا دلنشین Broken Dawn II را بچشند اما طولی نکشید که شاهد عرضه عناوین Broken Dawn:Trauma و Broken Dawn II HD بودیم. اپلیکیشن هایی که شباهت های فراوانی با گذشته داشتند و مشخصا توسعه دهنده تنها با روش های تبلیغاتی می خواسته تا سودی به جیبش بزند.

Broken Dawn: Tempest هم اتفاقا می توانیم از همین بازی ها بنامیم. با این وجود موضوعی که موجب شد بین اپلیکیشن های فراوان تلفن های هوشمند، ساخته Hummingbird Mobile را معرفی کنیم پیشرفت های نسبتا خوبش است. بگذارید رک بگوییم؛ Hummingbird Mobile تا حالا عناوین زیادی عرضه نموده که نزدیک به 80 درصد المان ها یا مکانیزم های آن ها مشابه هم هستند.

ولی Broken Dawn: Tempest با تمام شباهت هایش و جدا از بهبودهای نه چندان زیاد، همچنان یک تجربه جذاب است و حتی به نوعی می توانیم آن را بهترین اپلیکیشن توسعه یافته توسط Hummingbird Mobile بنامیم. خوب بیایید از این حرف ها فاصله بگیریم و از خود Broken Dawn: Tempest حرف بزنیم. همانند گذشته، اینجا هم ویروسی مردم را آلوده نمود و حالا باید برای نجات آن ها، با موجودات عجیب بجنگید.

 Broken Dawn: Tempest
داستانی ساده که تنها یک بهانه برای ارائه گیم پلی همیشه سرگرم کننده بازی های Hummingbird Mobile است. اشتباه نکنیم تمام عناوین این توسعه دهنده چینی، اکشن/نقش آفرینی [Action Role Playing Game] هستند و Broken Dawn: Tempest هم از این قاعده مستثنی نیست. بنابراین با نمایی ایزومتریک به جنگ با دشمنان رفته و با کشتن آن ها می توانید سطحی [Level] که هستید را افزایش دهید.

فریب لفظ «HD» پیش اسم Broken Dawn را نخورید. از دیدگاه گرافیک با عنوانی زیبا رو به رو هستید ولی همانند بقیه بخش ها، اینجا هم تفاوت ها اندک بوده و بعضا باگ هایی میبینید.
 Broken Dawn: Tempest
خرید اسلحه یا آیتم های مختلف را هم فراموش نکنید که روی موفقیت شما نقش مهمی را ایفا می کنند. گیم پلی عناوین Hummingbird Mobile همیشه خوب است و با نادیده گرفتن تغییرات کم، تقریبا ایراد زیادی نمی توانید از آن بگیرید. چون گستردگی تجهیزات و ترکیب درست مکانیزم های سبک اکشن با نقش آفرینی موجب شده تا نقطه ضعف ها به چشم نیایند.

اما با تمام این جذابیت ها، متاسفانه انیمیشن های حرکت شخصیت ها کند بوده و توسعه دهنده می توانست سرعت آن ها را افزایش دهد. حرف های خود را اینگونه به پایان می رسانیم که Broken Dawn: Tempest شاید تفاوت های خیلی اندکی نسبت به گذشته داشته باشد ولی همچنان می تواند بازیکن ها را سرگرم کند. فقط امیدواریم استودیوی Hummingbird Mobile راهی که پیش گرفته را ادامه نداده و رو به ساخت ادامه های متفاوت بیاورد.

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *