جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


Boost کیت ویژه کودکان لگو

بسیاری از مردم خیلی وقت است که با Mindstorms آشنا هستند. پلتفرم روباتیکی که به شما اجازه می‌دهد، روبات‌های جالبی را طراحی کنید. Lego WeDo محصول موفق دیگری بود که از سوی این شرکت معرفی شد. یک ابزار آموزشی ساده که به کودکان اصول اولیه برنامه‌نویسی را آموزش می‌داد. اما در نمایشگاه امسال لگو یک کیت جالب دیگر را عرضه کرد. کیت Boost به کودکان شما اجازه می‌دهد یک گربه روباتیکی را به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند تا سازدهنی بنوازد.

Boost کیت ویژه کودکان لگو
Boost یک کیت روباتیک مبتنی بر برنامه‌نویسی است که بیش از آن‌که رویکردهای آموزشی در آن لحاظ شده باشد، جنبه‌های سرگرمی در آن مورد توجه قرار گرفته‌اند. کیت Boost متشکل از یکسری بلوک‌های موتوریزه‌ای است که Move Bub نام دارند. این بلوک‌ها به حس‌گرهایی تجهیز شده‌اند که قادر هستند حالت کج شدگی را تشخیص دهند. انرژی مورد نیاز این بلوک‌ها توسط شش باتری از نوع AAA تامین می‌شود. کیت Boost متشکل از یک موتور اضافی، حس‌گرهای تشخیص رنگ و فاصله و همچنین 843 قطعه سنتی لگو است

در حالی که لگو سعی کرده است یک بسته کامل را آماده کند اما هنوز هم یکسری کاستی‌ها وجود دارد. به طور مثال، عدم وجود یک تبلت اندرویدی یا iOS که به مصرف‌کننده اجازه دهد از برنامه کاربردی این شرکت به منظور دنبال کردن دستورالعمل‌ها استفاده کرده یا از ابزارهای برنامه‌نویسی برای برنامه‌ریزی کردن قطعات استفاده کند، خبری نیست. همان‌گونه که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، کودکان قادر هستند روبات‌های زیر را با استفاده از این قطعات طراحی کنند.

زمانی که کودکان برنامه کاربردی را اجرا می‌کنند، این توانایی را دارد تا از میان 5 پروژه اصلی یکی را برای ساخت انتخاب کند. پیچیده‌ترین پروژه در ارتباط با ساخت یک روبات انسان‌نمای 30 سانتی‌متری است که Vernie نام دارد. گربه مکانیکی Frankie، گیتار رنگی، ماشینی شبیه به تراکتور که Autobilder نام دارد، یک ماشین شبیه به چاپگرهای سه بعدی با قابلیت برنامه‌ریزی برای وصل کردن قطعات لگو به یکدیگر از دیگر پروژه‌های این کیت هستند.

زمانی که پروژه انسان‌نمای Vernie را ایجاد می‌کنید، روبات فوق این توانایی را دارد تا گلوله‌های کوچکی را به سمت اهداف پرتاب کرده یا از طریق جملات از پیش تعریف شده به صحبت کردن بپردازد. در حالی که این روبات قادر نیست صحبت‌های مخاطب را درک کند اما صدایی که از سوی میکروفون آی‌پاد پخش می‌شود را درک می‌کند. کیت لگو به قیمت 159 دلار قرار است در نیمه دوم سال جاری میلادی به بازار عرضه شود. اما کیت Boost قرار نیست جایگزین کیت Mindstorms شود، بلکه بیشتر یک کیت سرگرم کننده برای نوجوانان است.

منبع شبکه

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *