جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


5 سال حبس وارث سامسونگ

لی جایئنگ، معاون سامسونگ الکترونیک و وارث امپراطوری سامسونگ به جرم شهادت دروغ، اختلاس و رشوه خواری در کره جنوبی محکوم شد و حکم 5 سال زندان را دریافت کرد.

 

وارث سامسونگ

لی توسط قضات دادگاه مرکزی کره مجرم شناخته شد. این مدیر 49 ساله که در ماه فوریه امسال دستگیر شد، پسر Lee Kun-hee رئیس پیشین سامسونگ است که از او هم به نیکی یاد نمی شود. با توجه سنت های پدر و فرزندی، ریاست سامسونگ تنها پس از فوت پدر 75 ساله‌ی لی به او میرسد.لی به همراه چهار مدیر دیگر سامسونگ متهم به پرداخت رشوه به رئیس جمهور سابق کره جنوبی، “پارک گون هه” و یکی از نزدیکان او “چوی سون سیل” شدند. چوی سون سیل یک از دوستان نزدیک رئیس جمهور بود. دادستان های ادعا کردند که لی و سایر مدیران مبلغی در حدود 38 میلیون دلار برای رشوه جهت کنترل سازمان ها به چویی پرداخت کرده اند.

با وجود اینکه لی امروز مجرم شناخته شد، لزوما شانس او برای جانشینی پدر کم نمی شود. اگر به یاد داشته باشید، پیش از این لی بزرگتر دو بار به جرائمی نظیر فرار از پرداخت مالیات و رشوه خواری محکوم شده بود، اما بعدا عفو شد. از طرفی دیگر لیست افرادی که از رئیس جمهور کره جنوبی عفو دریافت کرده اند، بسیار طولانی است که از جمله آنها می توان به سران هیوندای، گروه SK و هانوا اشاره کرد.

منبع : سخت افزار

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *