جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


20 میلیون ایرانی ایمیل ملی می‌گیرند

به گزارش  مهر، حسین مهری در نشست خبری که در آستانه ۱۷ مهر روز جهانی پست برگزار شد با اعلام این خبر گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و با امضای تفاهم نامه با استانداری‌ها و سازمان فناوری اطلاعات قرار است در فاز نخست در سال ۹۴ تعداد۲۰ میلیون، در سال ۹۵ تعداد ۳۵ میلیون و در سال ۹۶ تعداد ۵۷ میلیون نفر از ایرانیان بالای ۱۵ سال دارای ایمیل ملی شوند.

 

 

 

20 میلیون ایرانی ایمیل ملی می‌گیرند

وی با اشاره به اقدامات شرکت پست در ۶ ماهه اول سال جاری از توزیع ۳۱۰ میلیون مرسوله پستی شامل پست پیشتاز، پست سفارشی و سرویس‌های الکترونیکی و خدمات فروشگاهی خبر داد و گفت: از این تعداد ۳۶ میلیون ترافیک مربوط به مرسولات پست پیشتاز و ۱۸ میلیون ترافیک مربوط به سرویس‌های الکترونیکی و نیز ۱۱۴ میلیون سرویس خدمات فروشگاهی بوده است که این ارقام نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۱۹ درصدی داشته است.

مهری با بیان اینکه در ۶ ماهه اول امسال چهار سرویس و ۸۰ خدمت جدید وارد شبکه پستی شده است، گفت: سرویس‌های مالی، اینترنتی و توزیع زمان مرسولات با درخواست متقاضی و نیز سرویس پس کرایه از جمله این سرویس‌ها بوده است. در همین حال در آستانه روز جهانی پست قرار است پنج سرویس جدید و چهار پروژه عمرانی با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی به بهره برداری برسد.


مدیر عامل شرکت پست از توزیع بار و وسایل حجاج و زائران بیت الله الحرام خبر داد و گفت: از ۱۷ مهرماه همزمان با اولین پرواز حجاج در فرودگاه امام خمینی و بنا بر توافقات سازمان حج و زیارت و مدیریت فرودگاه امام خمینی تمامی بارهای زائران مکه مکرمه در هشت استان از طریق شرکت پست توزیع می‌شود.

وی ادامه داد: این وسایل از روز پنجشنبه و حداکثر ظرف ۴۸ ساعت به مکان‌هایی که حجاج از قبل اعلام کرده بودند ارسال خواهد شد.

وی این استان‌ها را تهران، قم، البرز، سمنان، مازندران، همدان، قزوین و خراسان جنوبی عنوان کرد و گفت: برای این سرویس هیچ هزینه ای از حجاج دریافت نمی‌شود.

مدیر عامل پست همچنین از راه اندازی سرویس پست تلفنی (۱۹۳) از ابتدای سال ۹۴ خبر داد و گفت: فاز آزمایشی این پروژه و نیز پروژه پست لجستیک در حال اجرا است که پیش‌بینی می‌شود در ابتدای سال آینده این دو سرویس به صورت همگانی عرضه شود.

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *