جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


گجت ماژولار

دستگاه جدیدی که به‌تازگی از سوی یک استارت‌آپ و با عنوان Droppler تولید شده می‌تواند بازخوردی از میزان آب استفاده شده توسط شما در حمام را پیش رویتان قرار دهد. این در حالی است که پس از اصلاح الگوی مصرف شما، مطمئنا این دستگاه کارایی قبلی خود را از دست خواهد داد اما بازهم می‌توانید از این گجت در قالب ساختار جدید، به عنوان یک دوربین فیلم‌برداری و یا یک پهپاد استفاده کنید.

gadget majolar

Nascent، استارت‌آپی که محصول یادشده را تولید کرده معتقد است این محصول، آینده دستگاه‌های الکترونیکی خواهد بود تا به جای دور انداختن دستگاه‌های یادشده پس از چند سال استفاده، بتوانید با تغییر ساختار از آن در زمینه دیگری استفاده کنید.

این شرکت با مطالعه چیزی در حدود 600 محصول الکترونیکی به این نتیجه رسیده که کم‌تر از 15 ترکیب مستقل، چیزی در حدود 80 درصد از ساختار گجت‌های موجود در بازار را تشکیل می‌دهند و علی‌رغم بهره‌مندی از ظاهر یا نرم‌افزار متفاوت، اصل کار مشابه و یکسان است.

بابک علمیه، موسس و مدیرعامل Nascent در این خصوص می‌گوید:

” ما در جهانی زندگی می‌کنیم که میزان هدررفتن انرژی و مواد اولیه در آن بسیار زیاد است. این در حالی است که تصمیم‌گیرندگان در خصوص موادی که در محصولات مختلف به کار می‌روند و یا آنچه به بازار عرضه خواهد شد، مسئولان کارخانه‌های تولید کننده هستند. ما در شرکت خود، ترکیب محصولات را به صورت ماژولار تولید خواهیم کرد تا ساختار محصولات را تغییر دهیم.”

به عنوان نمونه، ماژول‌های اصلی Nascent مانند سنسور و دوربین در قالب براکت‌های چاپ‌شده سه‌بعدی قرار می‌گیرند تا کاربر بر حسب استفاده خود بتواند آن‌ها را به هر شکلی تبدیل کند.

Nascent در حال حاضر در مرحله جمع‌آوری کمک‌های مالی مردمی برای این محصول خود در وب‌سایت Indiegogo است تا بتواند پس از این مرحله، محصول نهایی خود را روانه بازار کند.

منبع : آی تی ایران

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *