جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


گجتی که به شما قهوه تعارف می‌کند

خیلی از مردم قهوه دوست دارند. خیلی‌ها هم از روبات‌ها خوششان می‌آید. حال فرض کنید اکسپریا ایجنت سونی (Xperia Agent) در رویداد مهم IFA 2016 به شما قهوه‌ی عربی تعارف کند، می‌توانید رد کنید؟

xperia-agent

سونی از اکسپریا ایجنت برای اولین بار در کنگره سالانه موبایل (MWC) رونمایی کرده بود. در آن زمان حرف زیادی از این روبات زده نشد. اما چه این قهوه مجانی باشد چه نه، دیدن یک روبات کوچک که کارهایی که شما از او می‌خواهید را انجام می‌دهد، می‌تواند برای هر کسی جالب باشد.

اکسپریا ایجنت شاید همه‌ی برنامه‌ای که سونی برای رقابت با دستیار صوتی آمازون تدارک دیده است، نباشد. زمانی که شما از دستیار صوتی سونی می‌خواهید که برایتان اسپرسو بیاورد، اکسپریا ایجنت به طور خلاصه و مفید وظایفی که می‌تواند برای شما انجام دهد را بیان می‌کند. این روبات دستیار صوتی همچنین به دستورات شما مبنی بر تماس با شخصی خاص یا جواب دادن به پیام‌ها پاسخ می‌دهد. این کارها اکسپریا ایجنت را به یک هم‌خانه‌ی دوست‌داشتنی تبدیل کرده است.

در حال حاضر، مشکل این است که شما از اکسپریا ایجنت خوشتان آمده و قصد دارید چند دستگاه از آن را خریداری کنید ولی قبلا روی دستیار صوتی آمازون (Amazon Echo) سرمایه‌گذاری کرده‌اید. در واقع، هر تکنولوژی جدید سعی دارد با ارائه قابلیت‌ها و امکانات جدید، تکنولوژی‌های قبل از خود را کنار بزند. مانند جنگی که بین بلوری پلیرها و DVD پلیرها وجود دارد. هر شرکتی دوست دارد ایده و محصولش بر دیگر محصولات برتری داشته باشد. در صورت برنده شدن در این میدان، دیگر رقبا یا با احترام میدان رقابت را ترک می‌کنند و یا سعی می‌کنند در محصولات خود از تکنولوژی شرکت برنده استفاده نمایند. اکسپریا ایجنت به نظر نمی‌رسد به همین راحتی از میدان رقابت خارج شود، اما آیا برنده‌ی این جنگ بین تکنولوژی‌ها خواهد شد؟ یا شاید هم جای خود را به یک محصول جدیدتر و بهتر سونی خواهد داد.

 

منبع : engadget

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *