جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


گجتی برای گیاهان

در این مقاله به یک گجت فوق العاده کاربردی و جالب آشنا خواهیم شد . گیاهان هم همانند انسان ها تنفس میکنند.ولی هر یک با توجه به سبک و سیاق شکل گیری خود ویژگی های منحصر به فردی در این زمینه دارند.اکنون گجتی وارد بازار شده تا رشد گیاه به شکل راحت تری صورت گبرد و کابران به تمام اطلاعات گیاه مورد نظرشان دسترسی داشته باشند

 

gadgeti baraye giyahan

 

گجت کاربردی Parrot Flower Power  به صورت یک سنسور عمل میکند. تا وضعیت کنونی گیاه را بررسی کرده و میزان متغیر های محیط گیاه را تحت کنترل داشته باشد. کمپانی Parrot در زمینه توسعه ی  خانگی فعالیت میکند و هدف این کمپانی یاری رساندن به کاربران در نگهداری گل و گیاه خانگی است.  Parrot Flower Power یک دستگاه کوچک است که داخل خاک گلدان گذاشته شده و به وسیله ی بلوتوث به آیفون و یا آیپد شما متصل میشود.

سپس باید نوع گیاهتان را از لیستی که  این برنامه در اختیار شما قرار میدهد انتخاب کنید.این گجت دارای حس گر هایی هست که این امکان را به میدهد تا از گرمای هوا ، تابش نور ،میزان آب خاک و نیاز به کود را متوجه شویم . این گجت بعد از اتصال به تلفن همراه شما اطلاعات دریافتی از حس گرما را برای شما ارسال میکند .

با یک باتری قلمی میتواند به مدت شش ماه کار کند.به همراه این گجت نرم افزاری  برای تلفن همراه عرضه شده . که اطلاعات دریافتی را به شما نشان میدهد و همچنین دارای بانک اطلاعاتی حدود هفت هزار گیاه است. زمانی که نوع گیاه را مشخص میکنید برنامه اطلاعات جامعی از گیاه را در اختیارتان قرار میدهد و با اطلاعات دریافتی از حسگر ها شما را برای بهبود وضعیت گیاه راهنمایی میکند . گجت Parrot Flower Power با قیمت ۶۰ دلار به فروش میرسد.

منبع : زوم تک

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *