جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


گام بعدی در واقعیت مجازی کنترل ذهنی

بازار پلتفرم های واقعیت مجازی روز به روز بزرگتر شده و کمپانی های مختلف نیز با ایده ها و محصولات جدید سعی در کسب سهم بیشتری از این بازار دارند. البته همان طور که می دانید بخش مهمی از تجربه VR توسط بازی ها رقم می خورد که نحوه کنترل در بازی ها نیز از عوامل تأثیرگذار در تجربه کاربری است.


محصول جدید Neurable از امواج مغزی ERP استفاده می کند

کمپانی «Neurable» نیز با توجه به این امر، ابزاری را توسعه داده که کنترل بازی های واقعیت مجازی را از طریق امواج مغزی ممکن می کند. این محصول برای استفاده با «HTC Vive» طراحی شده و جایگزین بند اصلی این هدست می شود. سیگنال های مورد استفاده در ابزار Neurable، امواج «ERP» هستند که واکنش های حسی و شناختی ذهن را در بر گفته و سنسورهای بیرونی می توانند با دریافت آنها، دستورات لازم را به پلتفرم مورد نظر ارسال کنند.

طبق اظهارات شرکت سازنده، نخستین و مهم ترین کاربرد فناوری مورد بحث صنعت بازی بوده و کمپانی نیز قصد دارد با بهبود طراحی محصول و ارائه دیزاینی باریک تر و جذاب تر، ورود قدرتمندی به بازار داشته باشد.

گفتنی است Neurable برنامه های بلندپروازانه ای نیز برای آینده داشته و می خواهد کاربردهایی مانند تایپ سریع با استفاده از ذهن را از طریق فناوری جدید و به صورت انبوه روانه بازار کند.

البته در این میان برخی از اپلیکیشن ها و بازی ها همچنان نیازمند استفاده از دست برای ارائه تجربه کاربری کامل خود خواهند بود اما، تکنولوژی Neurable زمان یادگیری و نیاز به استفاده از کنترلرها را برای انجام امور پیچیده رفع کرده و آینده متفاوتی را برای واقعیت مجازی رقم خواهد زد.

منبع : دیجیاتو

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *