جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


کوچکترین اسکنر بیسیم جهان

وقتی که تلفن‌های ثابت می‌توانند به تلفن‌های همراه تبدیل شوند و روز به روز نیز پیشرفت حیرت انگیزی را تجربه کنند، چرا ابزارهایی چون اسکنرها قابل‌حمل نشوند؟ اسکنرهای قابل حمل به شکل مداومی بنا به نیاز کارمندان، دانش آموزان و محققان جای خود را بازتر می‌کنند. حال هر چه این اسکنرها کوچک‌تر باشند، بر جذابیت و راحتی حمل آن‌ها نیز افزوده می‌شود و طبیعتا خریداران بیشتری را نیز وسوسه خواهند کرد.

 

kochektarin scanner

 

شرکت تازه تأسیس سوئیسی داکودا با ارائه اسکنری همراه با نام PocketScan ادعا کرده که کوچک‌ترین اسکنر بی‌سیم قابل حمل دنیا را طراحی کرده است. از این طریق و با همین جمله دهن پُرکن، پاکت‌اسکن موفق شده نخستین هدف جذب مالی خود در سایت کیک استارتر را به رقم 250 هزار دلار رد کند و حالا هدف دوم خود را روی 500 هزار دلار قرار داده است!

مانند اکثر اسکنرهای قابل حمل، پاکت‌اسکن را باید بر روی سند چاپی خود حرکت دهید تا فرآیند اسکن انجام شود. این دستگاه قادر است با استفاده از تکنولوژی OCR قدرتمند و همچنین اسکن آنی خود، هر گونه متنی را در تصاویر، جداول و دست‌نوشته در دستگاه دلخواهتان اسکن کند. جداول در اسکن انجام شده تبدیل به اسناد Excel خواهند شد و موارد متنی نیز در قالب اسناد Word ذخیره می‌شوند.

اطلاعات اسکن شده از طریق بلوتوث به دستگاه دلخواه فرد انتقال داده می‌شود. داکودا همچنین مدعی شده که دستگاهش قادر است تا 400 dpi اسناد را اسکن کند و سیستم ویژه ای نیز برای اسکن در حالات کم نور تعبیه شده است. البته این دستگاه محدودیتی تا حد کاغذهای A3 دارد که در کنار مزایای بسیار چندان به چشم نمی‌آید. در کنار این اسکنر نرم افزاری به نام SLAM Scan ارائه شده که با ترکیب قوانین روبوتیکی دستگاه و آنالیز آنی تصاویر، فرآیند اسکن را انجام می‌دهد.

SLAM Scan همچنین به قصد شناسایی زبان‌های بیشتر (غیر از انگلیسی) خود را با یک پایگاه داده یکپارچه کرده که تا 198 زبان را پشتیبانی می‌کند. اندازه استثنایی این دستگاه 50x27x20 میلی متر است و با وزنی 85 گرمی تصور یافتن اسکنری کوچک‌تر از آن را انصافا دشوار می‌کند!

پاکت‌اسکن با هر بار شارژ باتری تا چهارصد اسکن را برای شما انجام می‌دهد و هم اکنون با پی‌سی، مک و iOS هماهنگ است. همانطور که در ابتدا اشاره شد پاکت‌اسکن مرحله اول دریافت سرمایه مالی خود را به اتمام رسانده و فاز بعدی پروژه جذب 500 هزار دلار و اضافه کردن قابلیت تبدیل متن به صوت در این دستگاه است. پاکت‌اسکن با قیمت 149 دلار در بازار به فروش خواهد رسید.

منبع : kickstarter

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *