جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


کلاهبردارن سایبری و شهریه دانشجویان

رئیس پلیس فتا سمنان ، آغاز ترم تحصیلی جدید و پرداخت شهریه دانشگاه­ها را فرصت مناسبی برای سوء استفاده کلاهبرداران سایبری دانست به عموم دانشجویان توصیه کرد: مراقب شگردهای جدید سرقت اطلاعات باشید .

کلاهبردارن سایبری و شهریه دانشجویان
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا (www.cyberpolice.ir)،سرهنگ “سید علی میر احمدی” گفت: یکی از موضوعاتی که در آغاز ترم جدید دانشگاهی برای دانشجویان اهمیت بالایی دارد، انتخاب واحد و پرداخت شهریه است.

وی افزود: در این بین دانشجویان نیز از طرق مختلف اقدام به پرداخت شهریه می کنند که یکی از متداول ترین راه­ها واریز اینترنتی شهریه است.

“میر احمدی” گفت: کلاهبرداران و مجرمان سایبری نیز از این فرصت استفاده کرده و با شگردهای متنوع اقدام به سرقت اطلاعات بانکی دانشجویان می کنند.

وی با تاکید بر پرهیز از شتاب و عجله در پرداخت شهریه دانشگاه ها، به دانشجویان گرامی توصیه کرد: چنانچه از مراکزی همچون نت سراها برای پرداخت شهریه استفاده می کنید، شخصا مراحل پرداخت را انجام دهید.

میراحمدی گفت: هنگام پرداخت شهریه در صفحه پرداخت الکترونیکی، حتما از صفحه کلید مجازی تعبیه شده درگاه بانکی استفاده کنید.

وی افزود: بلافاصله بعد از پرداخت شهریه الکترونیکی، به نزدیک ترین دستگاه عابر بانک مراجعه نموده و رمز دوم کارت خود را تغییر دهید.

این مسئول انتظامی تاکید کرد: به هیچ عنوان رمز ورود و رمز دوم اینترنتی کارت خود را در اختیار افراد ناشناس قرار ندهید.

میراحمدی مشاهده پروتکل امنیتی https در قمست url را یکی از راه های اطمینان از اصالت درگاه های بانکی عنوان و تاکید کرد: هنگام ارائه اطلاعات از ورود به سایت مورد نظر اطمینان حاصل کنید.

رئیس پلیس فتای استان سمنان از کاربران اینترنتی خواست تا هشدار های این پلیس را جدی گرفته در صورت مشاهده هرگونه تخلف و موارد مشکوک در فضای سایبر مراتب را با ارائه مستندات از طریق سایت Cyberpolice.ir بخش تماس باما و یا به ایمیلsemnan_fata@police.ir گزارش کنند.
منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *