جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


آیفون 8 : سنسور Face ID چهره کاربر را در زوایای مختلف شناسایی می کند

بعضی اوقات توسعه دهندگان برای تولید اپلیکیشن های خود، با جزئی ترین اطلاعات موجود در کدهای اصلی محصولات مختلف سر و کار دارند. در این میان هر از گاهی در کدهای سفت افزاری (Firmware) برخی از محصولات، اطلاعات مربوط به محصول دیگری (که هنوز معرفی نشده) به چشم می خورد که امکان تحلیل ویژگی ها و امکانات آن را فراهم می کند.

 

حال در یکی از جدیدترین موارد، توسعه دهندگان در سفت افزار اسپیکر هوم پاد اپل نشانه هایی را یافته اند که به سنسور تشخیص چهره «Face ID» آیفون 8 با اسم رمز «Pearl» اشاره دارد.
سنسور Face ID از زوایای مختلفی چهره کاربر را تشخیص می دهد

بر اساس گزارشات، در میان کدهای مورد بحث عبارت «AXRestingPearlUnlock» دیده می شود که مفهوم احتمالی آن، امکان باز کردن قفل صفحه توسط سنسور تشخیص چهره، در زمان قرار دشتن آیفون روی سطوح افقی مانند میز خواهد بود. به بیان ساده، Face ID توانایی تشخیص چهره کاربر را در زوایای مختلفی داشته و نیاز نیست حتماً با دقت در مقابل صورت قرار بگیرد.

البته هنوز از نحوه عملکرد این سنسور اطلاعی در دست نیست اما برخی منابع معتقدند که اپل از فناوری مادون قرمز در حسگر خود بهره برده که شناسایی صورت را در زوایای تند هم ممکن می کند.

همچنین در ادامه کدهای دیگری مربوط به Face ID یافت شده که «APPS_USING_PEARL» یکی از آنهاست و نشان می دهد که سنسور مورد بحث همانند حسگر اثر انگشت «Touch ID»، از اپلیکیشن های شخص ثالث نیز پشتیبانی کرده و می تواند برای انجام امور بانکی مورد استفاده قرار گیرد.

در نهایت «PEARL_AUTOLOCK» را داریم که طبق نظر تحلیلگران، برای افزایش ایمنی دستگاه به کار گرفته شده و در صورت دیدن چهره ناشناس، به صورت خودکار آیفون را قفل می کند.

گفتنی است موارد فوق فعلاً در حد حدس و گمان بوده و برای اطلاع از صحت آنها باید تا روز رونمایی از آیفون 8 صبر کنیم.

منبع : دیجیاتو

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *