جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


چراغ هوشمند شرکت BMW

شرکت BMW، از چراغ های هوشمندی رونمایی کرده که با کمک جی پی اس، انحنای جاده ها را تشخیص داده و نور خود را چنان جهت دهی می کنند که در چشم رانندگان روبرویی نیافتد.

 

cheraghhaye hooshmand dar khodro

 

این روزها علاوه بر خودروهای هوشمند ، چراغ ها هم هوشمند شده اند. این چراغ های هوشمند با کمک سنسور مادون قرمز، می توانند حیوانات و انسان های اطراف خودرو را شناسایی کرده و روی آنها نور بیاندازند.

این چراغهای لیزری یکی از جذاب ترین ابتکاراتی بودند که در نمایشگاه CES  مشاهده کردیم. ایده چراغ هوشمند جدید شرکت BMW، در فضای پارکینگ بیرون یکی از سالنهای نمایشگاه رونمایی شد. تصور کنید چراغهایی بر روی خودرومان داشته باشیم که:

  • به صورت پویا جهت خود را بر اساس انحنای جاده (با گرفتن اطلاعات از داده­ های جی پی اس) تغییر می­ دهند.
  • طیف های روشن و بالای لیزر را در زمانی که اتومبیل ها درلاین مخالف در حال آمدن هستند، حس کرده و نور خود را به صورت هوشمند از دید راننده جلویی پنهان می کنند تا مانع از ایجاد اخلال در بینایی او شوند.
  • حسگرهایی مادون قرمز قابلیت تشخیص حیوانات بزرگ و افرادی که در حال نزدیک شدن به جاده هستند را دارند و هنگامی که چنین موجودات زنده ای را تشخیص دادند، برای جلب توجه راننده یک نقطه نورانی را روی آنها می تابانند.

داشتن چنین امکاناتی بر روی یک خودرو فوق العاده جالب و دوست داشتنی است، اما برای اینکه خیالتان راحت شود، باید بگوییم که این تنها یک طراحی فرضی بوده و ویدیوی دموی آن، به صورت آزمایشی به نمایش در آمده است. از سوی دیگر، این فناوری و سایر ابتکاراتی که در نمایشگاه عرضه شد، به روشنی آینده وسایل نقلیه و تجهیزات خودرویی را به ما نشان داده و روشن می کنند که در آینده باید منتظر چه تغییر و تحولاتی در این حوزه باشیم.

منبع : عصر تکنولوژی

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *