جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


پوشش کامل شبکه موبایل مترو

مدیر عامل مترو تهران گفت: در حال حاضر خلأ آنتن‌دهی در مترو نداریم و تقریبا اغلب نقاط پوشش داده شده‌اند.

پوشش کامل شبکه موبایل مترو
همسو با گسترش ضریب نفوذ ارتباطات همراه در شهرها و بسط مسیرهای ارتباطی اعم از ریلی، هوایی و جاده ای، وظیفه سنگینی بر دوش اپراتورهای موبایل جهت گسترش پوشش شبکه شان گذاشته شده است.

توسعه ظرفیت ناوگان حمل و نقل درون شهری نیز باعث شده تا شمار زیادی از سفرهای روزانه به مسیرهای نوین حمل و نقل انتقال یابد و مردم ترجیح دهند برای مسافرت بین دو نقطه از وسایل نقلیه عمومی و به خصوص مترو در کلان‌شهرها استفاده کنند.

ناگفته نماند در گزارش‌های بین‌المللی، میزان توسعه خطوط ریلی درون شهری شاخصی برای توسعه یافتگی تلقی می‌شود و کشورهای توسعه یافته رقابت تنگاتنگی در گسترش خطوط ریلی این حوزه به تمامی نقاط مورد نظر سفرهای درون شهری دارند.

با این حال، کلیت وضعیت ارتباطات همراه در متروی تهران مناسب است و در اغلب ایستگاه‌های زیرزمین با مشکلی در برقراری ارتباطات صوتی مواجه نیستیم.

بهتر است گفته شود پوشش دهی نسل۲ در ایستگاه‌های مترو مناسب است اما با این حال در بسیاری مواقع بخصوص خط سه تهران که ایستگاه‌های آن تازه تأسیس هستند، هیچگونه آنتی روی گوشی جهت برقراری ارتباطات نمودار نمی‌شود.

آنتن های 3G و 4G که صراحتا می‌توان گفت در ایستگاه‌های زیرزمینی یافت نمی‌شود رفته رفته در حال توسعه‌اند.

برای پیگیری وضعیت ارتباطی ایستگاه های مترو، موضوع را از محمد احمدی بافنده -مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران- در بازدیدش از غرفه خبرگزاری تسنیم در نمایشگاه مطبوعات جویا شدیم.

وی درباره اینکه چرا همچنان در برخی ایستگاه‌های مترو هیچگونه آنتن دهی وجود ندارد, گفت: در این زمینه با همراه اول و ایرانسل قرارداد داریم و خودشان باید به فکر برطرف کردن نقاط کورشان باشند.

او افزود: بنده تعهدی برای برطرف کردن نقاط کور آنتن دهی ندارم و وظیفه نصب تجهیزات با من نیست.

بافنده خاطر نشان کرد: مترو و ایستگاه‌های آن هم بخشی از شهر هستند و جزو بیزینس اپراتورهاست که به سمت توسعه شبکه ارتباطی و پوشش دهی شان بروند.

وی با بیان اینکه اپراتورها در حال نصب دستگاه‌هایشان در ایستگاه‌ها هستند، گفت: در حال حاضر خلأ آنتن دهی نداریم و تقریبا اغلب نقاط پوشش داده شده‌اند. این موضوع را از آن جهت می‌گویم که خودمان هم کارهایمان را اغلب با موبایل و زیرزمین انجام می‌دهیم.

منبع ایتنا

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *