جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


پهپاد نجات غریق شرکت مایکرو درونز

microdrones-sar-12-970x647-c

امروزه پهپادها در انواع و با اهداف مختلفی تولید شده و دیگر کسی از آنها فقط به عنوان یک دوربین فیلم‌برداری استفاده نمی‌کند. با گسترش تکنولوژی و توانایی بسیار بالای کوآدکوپترها در رساندن خود به مکان‌های مختلف در کمترین زمان ممکن، مهندسینی از کشور آلمان سعی کرده‌اند تا از پهپاد نجات غریق برای کمک به شناگرها استفاده نمایند.

آزمایش پهپاد نجات غریق شرکت مایکرو درونز به منظور نجات شناگران در حال غرق شدن

به تازگی اخبار منتشر شده از اروپا نشان می‌دهد که انجمن ملی نجات غریق آلمان در حال آزمایش پهپادهایی برای نجات افراد در حال غرق شدن است. شرکت مایکرو درونز (Microdrones) که از شرکت‌های آلمانی فعال در این حوزه به حساب می‌آید، با این انجمن همکاری نزدیکی داشته و تمام تابستان نیز مشغول آزمایش پهپاد نجات غریق خود بوده است.

رابرت رینک، یکی از اعضای انجمن نجات غریق آلمان در مصاحبه‌ای، نقش پهپادها را بسیار موثر خوانده است:

یکی از موانع اصلی در نجات افرادی که در حال غرق شدن هستند، وحشت بسیار بالای آنهاست. معمولا در این شرایط ما نمی‌توانیم به موقع خود را به آنها برسانیم. اما زمانی که یک پهپاد پیش از اینکه ما به سراغ آنها برویم، وسیله‌ای شناور را برای کمک به این افراد درون آب بیندازد، وحشت آنها کم شده و امکان نجات آنها نیز افزایش پیدا می‌کند. بدون شک استفاده پهپاد نجات غریق می‌تواند نقش بسزایی در زنده نگاه داشتن شناگرهای در حال غرق شدن داشته باشد.

پهپاد md4-1000 شرکت مایکرو درونز با داشتن بدنه‌ای از جنس فیبر کربن و سیستم GPS داخلی، می‌تواند در شرایط آب و هوایی سخت بدون هیچ مشکلی به پرواز در آید. حتی این پهپاد می‌تواند در بادهای شدید هم بر فراز آب‌های خروشان پرواز کرده و امداد رسانی کند.

انجام آزمایش پهپاد نجات غریق آلمانی توسط شرکت مایکرو درونز، اهمیت بسیار بالای استفاده از چنین دستگاه‌هایی را به تصویر می‌کشد. بدون شک سرعت بالایی که این پهپادها در رساندن خود به مکان‌های مختلف دارند، می‌تواند امداد رسانی را دگرگون کند.

 

منبع : gadgetnews

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *