جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


غلبه بر ترس سخنرانی با واقعیت مجازی !

در حال حاضر هدست‌های واقعیت مجازی در مرکز توجهات هستند زیرا اولین چیزی که به فکر هر شخصی برسد انجام بازی‌ست و گیمرهای زیادی نیز منتظر تجربه‌ی تمام عیار از یک بازی با گرافیک سنگین در دنیای واقعیت مجازی هستند. با وجود اینکه این موضوع می‌تواند باعث افزایش فروش و در نتیجه افزایش درآمد کمپانی‌ها گردد، سامسونگ برنامه‌ای به نام BeFearless را ساخته تا به کاربران کمک کند مهارت سخنرانی خود را افزایش دهند.

tars az sokhanrani

هدف این پروژه که از سال ۲۰۱۳ شروع شده نشان دادن استفاده‌های دیگری هست که می‌توان از واقعیت مجازی داشت و به کمک هدست واقعیت مجازی بتوان بر ترس سخنرانی در برابر جمع غلبه کرد.

Befearless یک فضایی را به لطف هدست واقعیت مجازی درست می‌کند که شما را در اتاقی پر از جمعیت قرار می‌دهد که منتظر سخنرانی شما هستند. داوطلبان نیز می‌توانند در یک برنامه‌ی ۴ هفته‌ای شرکت کرده تا ترس آن‌ها از صحبت در جمع از بین رود.

سه سناریو تعبیه شده، یک مدرسه که نیاز به یک پرزنتیشن داشته و باید در مورد آن صحبت کنید، در ادامه، یک اداره وجود دارد که شما برای درخواست استخدام مراجعه کرده و باید مصاحبه کنید، و در آخر، انجام فعالیت‌های اجتماعی مثل سخنرانی در عروسی‌ها یا سخنرانی در زمانی که جایزه‌ای را کسب کرده‌ اید.

۴ درجه‌ی سختی نیز برای هر سناریو در نظر گرفته شده که باید از آن‌ها عبور کنید. این تست‌ها به دقت وضعیت سلامت شما را زیر نظر داشته و میزان ضربان قلب شما توسط ساعت هوشمند Gear S اندازه گرفته می‌شود. همچنین میزان تماس چشم‌ها با جمعیتی که رو به روی شما نشسته اند و میزان هیجان و استرسی که دارید نیز سنجیده خواهد شد.

در تست‌های صورت گرفته یکی از شرکت کنندگان می‌خواست طراح مد و لیاس شود، دیگری علاقه داشت تا معلم شود اما از صحبت کردن در برابر جمعیت می‌ترسید. نفر سوم نیز می‌خواست در مدرسه پرزنتیشنی اجرا کند. آخرین نفر هم تنها می‌خواست تا راحت‌تر بتواند در جمع صحبت کرده و از استرس خود بکاهد. پس از ۴ هفته تمامی شرکت کنندگان به نتایج خوبی رسیدند.

موفقیت این پروژه به خاطر حمایت دکتران و محققین دانشگاه Yonsei در کره‌ی جنوبی‌ست. دکترها توانسته اند با این پروژه تاکنون به ۸۲ نفر کمک کرده و طبق گزارشاتی که داشته اند، نزدیک به ۹۰ درصد از ترس آن‌ها به سخن گفتن در جمع را کاهش دهند.

 

منبع : androidheadlines

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *