جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


هکرها و ساعت G Watch ال‌جی

ساعت‌های هوشمند تبدیل به یکی از علاقه‌مندی‌های هکرها شده‌اند تا شانس خود را برای به سرقت بردن اطلاعات کاربران ساعت‌های هوشمند امتحان کنند.
گروهی از هکرها کلاه سفید، امنیت ساعت‌های هوشمند را مورد بررسی و آزمایش قرار داده‌اند. نتایج بررسی‌ها نشان داد، ساعت‌های هوشمند به دلیل ضعف در سیستم امنیتی می‌توانند مورد هک و همین‌طور سرقت اطلاعات توسط هکرها قرار بگیرند.

هکرها و ساعت G Watch ال‌جی


هکرها توانستند اطلاعات شخصی کاربران ساعت‌های هوشمندی در مدل‌های LG G Watch و Samsung Gear ۲ Newo و همینطور هشت مدل دیگر را با موفقیت مورد سرقت قرار دهند. سرقت اطلاعات کاربران را می‌توان در عدم رمزگذاری ساعت‌های هوشمند دانست تا هکرها از این ضعف استفاده کرده و اطلاعاتی مانند شماره تماس‌ها، اسامی مخاطبان، رمز حساب یا اطلاعات شخصی و … را مورد سرقت و سودجویی قرار دهند.
این موضوع در حالی است که کمپانی‌های فناوری تمرکز خود را بر ساخت و عرضه ساعت‌های هوشمند متمرکز کرده و امکانات بسیاری را به ساعت‌های هوشمند می‌افزایند تا کاربران بتوانند کارهای روزانه خود را با کمک این ساعت‌ها انجام داده و ساعت‌های هوشمند جایگزینی برای گوشی‌های هوشمند باشند. اما نتایج این تحقیقات می‌تواند بسیاری از کاربران را از خرید ساعت‌های هوشمند پشیمان کرده و سود سالانه کمپانی‌های فناوری از خرید ساعت‌های هوشمند را کاهش دهد. زیرا در ساعت‌های هوشمند اطلاعات مهمی مانند رمز حساب‌ها یا اطلاعات شخصی ذخیره شده‌اند که در معرض تهدید و سرقت هکرها قرار دارند.
این موضوع تا جایی حائز اهمیت است که در اواخر ماه جاری، کنفرانسی با موضوع «امنیت ساعت‌های هوشمند» در فرانسه برگزار می‌شود تا به این سوال پاسخ داده شود: «آیا کاربران برای دسترسی ساده‌تر به اطلاعات و مشاهده آنها روی مچ دست خود حاضرند در معرض تهدید و سرقت قرار بگیرند؟»

منبع: خبرگزاری مهر

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *