جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


هزینه برای اینترنت اشیا تا سال ۲۰۲۱ : ۵ تریلیون دلار

اقبال به اینترنت اشیا در میان صاحبان مشاغل روز به روز در حال افزایش است و صرف هزینه توسط شرکت های تجاری در این زمینه تا سال ۲۰۱۲ به ۵ تریلیون دلار می رسد.

 

به گزارش بیزینس اینسایدر، گزارش جدید موسسه بی آی اینتلیجنس، نشان می دهد که نسل جدید اینترنت موسوم به اینترنت اشیا در حال متحول کردن جهان است و اتصال تقریبا همه ابزار و وسایل موجود در جهان به اینترنت از این طریق و افزایش عظیم حجم داده های تولید شده دو تحول مهمی است که از این طریق حاصل می شود.

در این گزارش که از طریق جمع آوری پرسشنامه از بیش از ۵۰۰ صنعت و شرکت بزرگ در سراسر جهان تهیه شده، چشم اندازی جالب و حیرت انگیز از آینده دنیای فناوری ترسیم شده است.

بر این اساس تعداد ابزار و وسایل متصل به اینترنت اشیا در سال ۲۰۲۱ به ۲۲.۵ میلیارد وسیله در سراسر جهان افزایش می یابد. این رقم در سال گذشته میلادی ۶.۶ میلیارد وسیله بوده است.

همچنین میزان سرمایه گذاری و صرف هزینه شرکت ها در حوزه اینترنت اشیا تا سال ۲۰۲۱ از مرز ۴.۸ تریلیون دلار خواهد گذشت. هدف اصلی از افزایش کاربرد اینترنت اشیا غلبه بر چالش های مهم دنیای فناوری و تسهیل ارائه خدمات جذاب به مشتریان خصوصی و دولتی و همین طور شهروندان اعلام شده است.

منبع : مهر

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *