جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


نوکیا، طراح و مشاور گوشی هوشمند

راجیو سوری مدیر عامل نوکیا در مصاحبه مطبوعاتی اخیر خود اعلام کرده که این کمپانی قصد شروع طراحی و صدور مجوز برای گوشی‌های هوشمند را در سال ۲۰۱۶ دارد.

nokia

 

حدود دو ماه گذشته بود که این موضوع در قالب گزارشی رسانه‌ای و البته به شکل احتمال مطرح و در آن عنوان شد که قرارداد همکاری نوکیا با مایکروسافت سال ۲۰۱۶ به پایان می‌رسد و بعد از آن بار دیگر نوکیا به شکل مستقل اقدام به تولید گوشی‌های هوشمند می‌کند و اختیار عمل را در دست می‌گیرد.

نوکیا سال ۲۰۱۴ با ارزشی معادل ۷.۲ میلیارد دلار به مایکروسافت واگذار شد و بنابراین صاحب امتیاز این برند شرکت مایکروسافت است و تا ۱۰ سال آینده نیز حق استفاده از نام نوکیا برای این غول نرم‌افزاری محفوظ است.

شاید ساخت و عرضه تجاری نوکیا N۱ اولین گام ورود این برند به بازار تجاری گوشی‌های هوشمند بود که سال گذشته روی داد؛ البته N۱ یک تبلت اندرویدی است که بدنه آلومینیمی و صفحه‌نمایش ۷.۹ اینچی دارد.

این محصول در کارخانه تایوانی فاکسکان تولید شد؛ ظاهرا براساس توافقی که بین مایکروسافت و نوکیا شده این برند از ساخت و فروش گوشی‌های هوشمند منع شده اما می‌تواند به توسعه طرح‌های خود در این زمینه مبادرت ورزد و آنها را به کمپانی‌های دیگر که تمایل دارند برند نوکیا در محصولات‌شان باشد بفروش رسانند.

مدیر عامل نوکیا نیز بدون هرگونه توضیحی در ارتباط با نحوه فعالیت در این زمینه تنها به گفتن عبارت “ما دنبال شریک تجاری خوب خواهیم بود”، بسنده کرده است.

البته وی گفته است که نمونه N۱ دلیل خوبی بر اثبات کیفیت محصولات اندرویدی ماست که البته از این پس بهبودهای بیشتری خواهد یافت و بخش‌ها دیگری به آن اضافه می‌شود.

منبع:ایتنا

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *