جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


نسل جدید عینک هوشمند گوگل گلس

ژانویه ۲۰۱۵ بود که گوگل فروش عینک هوشمند خود یا همان گوگل گلس را متوقف نمود.عده بسیاری دلیل این حرکت گوگل را عدم استقبال کاربران از این گجت هوشمند و البته ناکارامد بودن آن ذکر کردند و عقیده داشتند این توقف تولید پایانی بر پروژه گوگل گلس خواهد بود.اما مدتی پس از آن بود که اریک اشمیت از گوگل اعلام کرد که نه تنها پروژه گوگل کلس متوقف نشده بلکه این شرکت در حال توسعه آن می باشد.

google glass

حالا خبر رسیده که کمپانی گوگل بزودی نسل جدید عینک هوشمند خود را معرفی خواهد کرد.

ماسیمو ویان (Massimo Vian)، مدیر عامل شرکت ایتالیایی سازنده عینک Luxottica در شهر میلان کشور ایتالیا سخنرانی کرد و به این مسئله اشاره نمود که نسل جدید این گجت دوست داشتنی با ویژگی‌های متفاوت و منحصر به فرد، به زودی رونمایی خواهد شد.این شرکت ایتالیایی در مارس سال ۲۰۱۴ یک قرارداد همکاری با گوگل برای توسعه گوگل گلس را به امضا رسانده بود.

Ivy Ross، مدیر بخش گوگل گلس، پیش از این در صحبت های خود عنوان کرده بود که نسخه بعدی گوگل گلس محصولی ارزان تر خواهد بود. صفحه نمایش بهتر و صدای قوی تر از جمله بهبودهای صورت گرفته در آن خواهند بود و باتری آن نیز عملکرد بهتری از خود به نمایش خواهد گذاشت.

بر طبق گفته‌های ماسیمو ویان، نسل دوم گوگل گلس هم اکنون در مرحله آماده‌سازی است و حتی شنیده‌ها حاکی از آن است که تیم دست‌اندرکار آن مشغول کار بر روی ایده‌ها و آزمایشاتی تازه برای ارائه نسل سوم این عینک می‌باشند.

Ivy Ross، سرپرست تیم گوگل گلس قبلا خبر از ارزانتر بودن نسخه دوم عینک نسبت به نسخه اول آن داده بود (قیمت مدل اصلی آن در حدود ۱۵۰۰ دلار می‌باشد) و عنوان کرده بود که این نسل کیفیت نمایش و صدای بهتری را برای کاربران ارائه خواهد کرد و علاوه بر این از عمر باتری طولانی‌تری برخوردار خواهد بود. اما با توجه به فروش پایین عینک گوگل، هیچ‌کدام از عوامل یاد شده دلیلی محکمی برای کاربران در استفاده از این گجت پوشیدنی نبوده‌اند. هرچند که سیاست گوگل در عرضه نسخه اول این عینک هم بی‌تاثیر در این مسئله نبود.

یکی از مشکلات اصلی گوگل گلس که کاربران گزارش کرده بودند و خود مزید بر علت شده بود تا این محصول فروشی ضعیف داشته باشد، “عدم راحتی” آن‌ها در استفاده از این محصول بود.

عدم راحتی در استفاده ، قیمت بالا در مقابل کارایی ، و ممنوعیت استفاده از این گجت در برخی از مکان های عمومی به دلیل وجود دوربین در آن را می توان از عمده مشکلات کاربران با این گجت عنوان کرد. با این تفاسیر به نظر می رسد که آوی راس کار سختی را پیش رو خواهد داشت چراکه باید تصویر بهتری از این کالا را در اذهان عمومی ایجاد نموده و ذهنیات ناخوشایند در مورد این گجت را از بین ببرد.

منبع: phonearena

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *