جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


نسخه ای خاص از کارت گرافیک AMD Vega RX 56

تصاویری از یک کارت گرافیک AMD Vega RX 56 منتشر شده است که ظاهرا برای انجام تست های نهایی بوده و وارد بازار نخواهد شد. در تصاویر به طور واضح و روشن، یک کولر موقت را شاهد هستیم که طول آن تقریبا دو برابر مدار چاپی کارت گرافیک است! دلیل این مسئله کاملا روشن است؛ به دلیل استفاده از تراشه های HBM2، طول مدار چاپی کاهش یافته است. در این کارت گرافیک ها، تراشه های حافظه در کنار سیلیکون GPU نصب می شوند و به همین طول مدار کاهش پیدا می کند. اما برای تهویه آن، AMD دست کم برای این مدل آزمایشی مجبور به استفاده از یک کولر بزرگ با هیت سینک متراکم و 3 عدد فن شده است.

 

گرافیک AMD Vega RX 56

در نسخه های رفرنس و رسمی از AMD Vega RX 56، دو عدد رابط 8 پین جهت تغذیه استفاده می کنند و این در حالی است که تصاویر نمونه آزمایشی منتشر شده، یک رابط 6 و یک رابط 8 پین تغذیه را نشان می دهند.

این احتمال وجود دارد که به دلیل اشتباه AMD در تولید RX480 و عدم دریافت استاندارد PCI، دست به کار شده و رابط های تغذیه را به 2 عدد 8 پین افزایش داد است. شایان ذکر است که طبق اطلاعات موجود، این کارت گرافیک را هیچگاه در بازار نخواهید دید و تنها یک نمونه آزمایشی بوده است.

منبع : سخت افزار

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *