جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


نرم‌افزار مقابله با فروش پایان‌نامه

معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی از طراحی نرم افزار مشابه یاب برای مقابله با فروش پایان نامه دانشجویی خبرداد و گفت: بی توجهی اعضای هیات علمی در راهنمایی دانشجویان و عدم نظارت دقیق دلیل اصلی رونق فروش پایان نامه در کشور شده است.
ابراهیم واشقانی فراهانی در گفت وگو با ایرنا، گفت: دانشگاه آزاد برای مقابله با این مساله به دنبال طراحی نرم افزاری به نام مشابه یاب است تا از این طریق با فروش پایان نامه مقابله کند.
وی اظهار کرد متاسفانه اساتید فرصت کافی برای نظارت بر عملکرد دانشجویان خود نمی گذارند و همین مساله باعث شده تا برخی دانشجویان به راحتی به دنبال خرید پایان نامه بروند.


وی ادامه داد: اساتید راهنما باید نظارت کافی بر فعالیت دانشجویان داشته باشند و حداقل هر دو هفته یکبار گزارش کاملی را از دانشجویان خود دریافت کنند. مطمئن باشید اگر این گزارش ها به صورت دقیق گرفته شود هیچ دانشجویی نمی تواند از پایان نامه های آماده استفاده کند.
معاون پ‍ژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی در پاسخ به این سئوال که آیا بهتر نیست برای دانشجویان انگیزه مالی ایجاد شود، گفت: درآمد زایی برای این مساله بسیار دشوار است اما باید به سمتی حرکت می کردیم که حداقل دانشجویان بتوانند از وام های قابل توجهی بهره مند شوند.
وی در باره عدم همکاری بخش صنعت با دانشگاه که می تواند منجر به بهبود کیفیت پایان نامه ها شود، تصریح کرد: متاسفانه صنعت ما هنوز لزوم حضور دانشگاه ها را احساس نکرده و متقابلا دانشگاه ها هم راه کار های لازم را برای تماس با صنعت پیدا نکرده اند. اگر این اتفاقات رخ دهد قطعا می توان در پایان نامه نویسی درآمد زایی داشته باشیم و مطمئن باشید در آن زمان هیچ دانشجویی به دنبال خرید پایان نامه نخواهد رفت.
وی در مورد بی انگیزگی حوزه صنعت برای انجام کار علمی، اظهار کرد: یکی از دلایلی که صنعت ما به دانشگاه ها احساس نیاز نمی کند وارداتی بودن صنعت است.

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *