جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


نخستین جشنواره ملی اسباب بازی

نخستین جشنواره ملی اسباب بازی با حمایت ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و به همت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، در مرداد ماه سال جاری برگزار می شود.

نخستین جشنواره ملی اسباب بازی

جشنواره ملی اسباب بازی، روزهای 12 تا 16 مرداد در پنج بخش اصلی مسابقه، نمایشگاه تولیدات و دستاوردهای حوزه اسباب بازی، سمینار علمی، کارگاه های آموزشی و برنامه های جنبی در مرکز آفرینش های فرهنگی کانون تهران برگزار می شود.

ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی از سه طرح اصلی شرکت کننده در این جشنواره، تا سقف یک میلیارد ریال به صورت تسهیلات حمایت خواهد کرد. همچنین سه طرح برگزیده بخش پایان نامه های جشنواره جوایزی از سوی این ستاد دریافت خواهند کرد.

در همین راستا و در بخش داوری مسابقه نیز نماینده ای از سوی ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی حضور خواهد داشت.

در سال های اخیر برگزاری جشنواره های اسباب بازی ویژه کودکان و نوجوانان رونق زیادی پیدا کرده و مورد توجه ویژه خانواده ها، شرکت ها و مؤسسه های عرضه کننده کالا و خدمات در حوزه کودک قرار گرفته است در حالی که رویکرد بسیاری از آنها تجاری است.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان درصدد است با برگزاری این جشنواره در مرداد امسال به بخشی از نیازهای فرهنگی خانواده ها در این حوزه پاسخ دهد.

برگزاری مسابقه بین طراحان و تولیدکنندگان اسباب بازی در دو بخش جداگانه، برپایی نمایشگاه ویژه طراحان، فروشندگان، تولیدکنندگان و بازرگانان، سازمان ها و نهادهای دولتی و نهادهای مردمی، نمایشگاه عروسک های بومی و محلی، نمایشگاه دستاوردهای کانون درحوزه اسباب بازی و طرح های منتخب اسباب بازی از جمله برنامه های این جشنواره است.

برگزاری همایشی با موضوع «طراحی، تولید، اقتصاد و کارآفرینی در توسعه صنعت اسباب بازی» و کارگاه های علمی و برنامه های جنبی مانند مراسم افتتاحیه و رونمایی از تولیدات جدید کانون، برگزاری کارگاه های آموزش ساخت اسباب بازی برای کودکان، آیین پایانی و قدردانی از برترین ها، برگزاری جشن بزرگ عروسک ها و برپایی بازارچه فروش عروسک های دست ساز برای بچه ها بخش دیگری از این برنامه ها را تشکیل می دهد.

برگزارکنندگان این جشنواره هدف از برپایی این رویداد فرهنگی را رشد آگاهی عمومی به ویژه والدین از نیازهای فرزندان خود در حوزه های اسباب بازی و سرگرمی، شناسایی و تقدیر از صاحبان اندیشه و تلاشگران در زمینه های طراحی، نرم افزار و توسعه دانش عمومی در این حوزه، شناسایی و تقدیر از تولیدکنندگان و معرفی تولیدات آنها به خانواده ها و اطلاع رسانی از وضعیت کل توانایی و ظرفیت موجود در زمینه اسباب بازی و سرگرمی عنوان کرده اند.

منبع:ایرنا

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *