جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


موفق‌ترین شرکت‌های ابری سال ۲۰۱۴

مرکز تحقیقاتی گارتنر بر اساس آخرین بررسی جهانی خود در حوزه خدمات پردازش ابری اعلام کرد که شرکت آمازون در بخش Magic Quadrant همچنان حاکمیت بازار را در اختیار گرفته است.

موفق‌ترین شرکت‌های ابری سال ۲۰۱۴

گارتنر در جدیدترین گزارش خود توضیح داد که در بخش زیرساخت‌های-به‌عنوان-خدمات(IaaS) شرکت مایکروسافت بیشترین سهم از بازار جهانی را در اختیار دارد و در مقابل از محبوبیت IBM در این بازار کاسته شده است.

کارشناسان گارتنر بر این باورند که افزایش فعالیت‌های گوگل و VMware در این زمینه باعث شده است تا IBM نقش کمرنگ‌تری در بازار جهانی خدمات ابری ایفا کند.

گارتنر برای تحلیل بخش Magic Quadrants چهار معیار اصلی در نظر گرفت: رهبران، رقبا، کارشناسان نرم‌افزاری و فعالیت‌های جهانی. با انجام بررسی‌های دقیق روی هر یک از این چهار معیار مشخص شد کدام‌یک از شرکت‌های نرم‌افزاری طی یک سال گذشته توانسته‌اند بهترین خدمات ابری را در اختیار سازمان‌ها قرار دهند.

کارشناسان گارتنر اعلام کردند که طی سال ۲۰۱۴ میلادی فقط دو شرکت آمازون و مایکروسافت توانستند از بخش «رهبران» امتیاز مورد نظر را کسب کنند و البته چهار شرکت Centurylink، گوگل، IBM و VMware توانستند تا اندازه‌ای در این زمینه به موفقیت برسند.

دو شرکت Verizon و CSC بهترین امتیاز را از بخش «کارشناسان نرم‌افزاری» به دست آوردند و گارتنر توضیح داد که طی یک سال گذشته از امتیاز HP در این زمینه کاسته شد.

منبع:ایتنا

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *