جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


مودم بی خطر Qihoo 360

ممکن است به شایعات درباره خطرناک بودن فرکانس‌های داده‌های بی‌سیم برای سلامتی اعتقاد نداشته باشید. به هر حال یکی از شرکت‌های سازنده مودم ادعا میکند که یک مودم بیخطر برای سلامتی افراد بویژه زنان باردار طراحی کرده است.

مودم بی خطر Qihoo 360

شرکت چینی سازنده مودم‌های کیهو 360 از یک مودم وای.فای رونمایی کرده که قابلیت تنظیم روی حالت “زن باردار” را دارد و در این حالت تشعشع مودم تا 70 درصد کاهش می‌یابد.

این دستگاه شبکه خانگی موسوم به پی.وان، دو حالت سیگنال قوی ارسال می‌کند که شامل “نفوذ در دیوار” و “متعادل” است.

اگرچه هنوز هیچ سند و مدرک قابل قبولی درباره خطر فرکانس‌های وای.فای روی بزرگسالان یا کودکان وجود ندارد، مطالعات انجام شده هنوز نتوانسته سندی مبنی بر تاثیرات مخرب و جدی این امواج روی سلامتی پیدا کند.

یک گروه غیرانتفاعی مستقر در آمریکا بنام پروژه ایمنی کودک خواستار تحقیقات بیشتر درباره خطرات احتمالی امواجه بی‌سیم شده و از زنان باردار می‌خواهد که از امواج تلفن همراه، دستگاه‌های مایکروویو و دیگر دستگاه‌های که امواجه سطح پایین منتشر می‌کنند، دور بمانند.

این در حالیست که برخی شرکت‌ها در چین دستگاه جدید شرکت کیهو را عامل ایجاد ترس و نگرانی می‌دانند.

شرکت شیائومی اخیرا در گزارشی اعلام کرد: حالت بااصطلاح “بارداری” در این مودم صرفا تاکتیکی برای بازاریابی است.

استفاده از وای.فای کاملا ایمن است و در استفاده از ان خیالتان کاملا راحت باشد.

این در حالیست که ژو هونگ یی مدیرعامل شرکت کیهو – در مراسم رونمایی از این مودم P1 گفت: ما میخواهیم بدانیم چه کسی اطلاعات بیشتری از مودم‌های وای.فای دارد؟ ما یا رقبایمان.

سازمان بهداشت جهانی در وب سایت خود اعلام کرد: براساس بررسی‌های عمیق که اخیرا انجام شده در حال حاضر هیچ نشانه‌ای دال بر وجود خطر ناشی از قرار گرفتن در معرض میادین الکترومغناطیسی سطح پایین وجود ندارد.

اما یک سری شکاف در دانش موجود پیرامون تاثیرات بیولوژیکی وجود دارد و به تحقیقات بیشتر در این زمینه احتیاج است.

طبیعتا امواج وای.فای با افزایش مسافت به سرعت کاهش پیدا می‌کنند.

این احتمال وجود دارد که شرکت کیهو امواج ساطع شده از مودم را بوسیله کاهش قدرت رادیوی داخلی مودم کاهش می‌دهد و برد آن را کم می‌کند و با فاصله گرفتن از مودم به راحتی می‌توان به این نتیجه دست یافت.

منبع:ایتنا

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *