جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


برگزاری مرحله اول مسابقات بین المللی برنامه نویسی بیان

سومین دوره مسابقات برنامه نویسی بیان که به صورت بین المللی برگزار می شود از پنج شنبه 17 مهرآغاز شده است و همچنان ادامه دارد.

مرحله اول این دوره از مسابقات به صورت برخط (online) برگزار می شود و برنامه نویسان ۷۲ ساعت برای حل ۳ سوال علمی این مرحله فرصت خواهند داشت. تمام شرکت کنندگانی که موفق به حل حداقل یک سوال بشوند به مرحله بعدی مسابقات راه پیدا خواهند کرد. مرحله اول مسابقه برنامه نویسی بیان تا ۹ صبح یک شنبه ۲۰ مهر ماه ادامه خواهد داشت.

در این مسابقات مهارت، سرعت، دقت و خلاقیت برنامه نویسان به صورت هوشمند و توسط نرم افزار مسابقه مورد ارزیابی قرار می گیرد. در مرحله بعدی مسابقات بیان، شرکت کنندگان تنها ۳ ساعت برای حل ۶ سوال فرصت خواهند داشت. قبل از شروع رسمی مسابقات که فردا خواهد بود، ۲ دوره مسابقه غیر رسمی و تمرینی نیز در سایت مسابقات برگزار شد که در اولین مسابقه تمرینی، کازوهیرو هوساکا از کشور ژاپن به مقام نخست دست یافت و در دومین تمرین نیز به ترتیب برنامه نویسانی از کشورهای چین، ژاپن، روسیه، ویتنام و آمریکا بیشترین امتیاز را کسب کردند.

مسابقه برنامه نویسی بیان به صورت انفرادی و بدون محدودیت سنی برگزار می شود و انتخاب زبان برنامه نویسی در آن آزاد است. امتیاز هر سوال نیز تابعی از سرعت حل مساله و تعداد افرادی است که آن را حل کرده اند. نمونه سوالات و آموزش نحوه شرکت در مسابقه به دو زبان فارسی و انگلیسی در سایت مسابقات به نشانی contest.bayan.ir قرار گرفته است.

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *