جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


قطع خودکار اینترنت ایرانسل پس از پایان بسته

یکی از مشکلات کاربران اعتباری و دائمی بسته های اینترنت موبایل این است که پس از پایان بسته، دیتای موبایل آنها با نرخ مصرف آزاد محاسبه می شود.

این کار به دلیل عدم اطلاع مشترک از میزان باقی مانده بسته یا فراموشی در تمدید بسته جدید، رخ می دهد و مبلغ مصرف آزاد از شارژ مشترکین اعتباری کم شده یا این مبلغ به صورتحساب آنها افزوده می شود.

حالا برای اولین بار در کشور، برای جلوگیری از ضرر کاربران، ایرانسل سرویسی را ارائه داده است که با استفاده از آن اینترنت افراد در صورت عدم تمدید بسته افزایشی، قطع می گردد.

با استفاده از این قابلیت نگرانی کاربران از ضررهای مالی پایان بسته اینترنتی از بین رفته و می توانند در فرصت مناسب بسته افزایشی خود را برای دوره بعد آماده سازند.

البته بنا به اعلام اپراتور دوم، مشترکان برای استفاده از این قابلیت باید آن را فعال کنند و به صورت پیش فرض برای کاربران فعال نیست.

برای نخستین بار در ایران و با هدف مدیریت هزینه‌های ارتباطی، ایرانسل با عرضه «طرح کنترل مصرف آزاد دیتا» امکان قطع خودکار اینترنت، پس از پایان اعتبار زمانی و یا حجمی بسته‌های اینترنت همراه را برای مشترکان فراهم ساخت.

با فعال سازی این طرح از طریق شماره گیری کد دستوری #۳*۲*۳*۵۵۵* این امکان برای مشترکین خدمات اینترنت همراه ایرانسل فراهم شده تا پس از پایان اعتبار زمانی و یا حجمی بسته افزایشی اینترنت همراه شان، به صورت خودکار وارد طرح مصرف آزاد نگردند.

براین اساس، دسترسی مشترک به خدمات دیتا پس از پایان اعتبار زمانی و یا حجمی بسته اینترنت متوقف شده و مشترک هزینه اضافی بابت استفاده از طرح مصرف آزاد نمی پردازد.

پایان بسته و قطع موقت دسترسی به اینترنت از طریق پیامک به اطلاع مشترک میرسد و در صورت تمایل وی به ادامه مصرف دیتا، به آسانی می‌تواند نسبت به خرید یک بسته افزایشی جدید و یا تمدید بسته فعلی خود اقدام کند و یا با شماره گیری کددستوری #۴*۳*۵۵۵* و غیرفعال سازی طرح کنترل مصرف آزاد دیتا، از خدمات اینترنت همراه نسل های ۲، ۳ و ۴ اپراتور دوم به صورت مصرف آزاد استفاده کند.

پیش از این، استعلام و اعلام پایان اعتبار حجمی و زمانی بسته های اینترنت همراه اپراتور دوم از طریق پیامک، کددستوری و نرم افزار کاربردی «ایرانسل من» برای مشترکان فراهم شده بود.

براین اساس، رو به اتمام بودن حجم بسته‌ های اینترنت همراه ایرانسل برای کاربران خدمات اینترنت همراه تمامی نسل های عرضه شده، از طریق پیامک طی دو نوبت به مشترک اطلاع رسانی می‌شود.

همچنین آغاز محاسبه تعرفه خدمات اینترنت همراه مشترکین سیم کارت‌ های دائمی بر اساس «تعرفه مصرف آزاد» هم طی پیامکی به اطلاع این دسته از مشترکین می‌رسد.

در حال حاضر شبکه ۳G ایرانسل در بیش از ۳۰۰ شهر و دهستان و شبکه ۴G/LTE  این اپراتور در بیش از ۶۰ شهر کشور راه‌اندازی شده است.

 

 

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *