جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


فضاپیمای لکسوس

شرکت خودروسازی لکسوس اخیرا نشان داده که فقط در طراحی خودروهای لوکس قابلیت ندارد و می‌تواند فضاپیما نیز بسازد.

فضاپیمای لکسوس

فضاپیمای تک سرنشین SkyJet بطور خاص برای تعقیب طراحی شده و شامل ویژگیهایی مشابه خودروی LC کوپه لکسوس است. البته متاسفانه این فضاپیما فقط در دنیای تخیل وجود داشته و تا 700 سال دیگر ممکن نخواهد شد.

این فضاپیما قرار است در فیلم علمی تخیلی “والرین و شهر هزار سیاره” نمایش داده شود. لوک بسون، کارگردان این فیلم، دلیل انتخاب لکسوس برای طراحی این فضاپیما را متمرکز بودن این شرکت بر آینده و توجه آن به نوآوری و فناوری‌های جدید عنوان کرده است.

هدف لکسوس، ساخت خودرویی بود که آینده را به تصویر می‌کشد اما ریشه در واقعیت دارد. نتیجه شامل یک فضاپیمای لوله‌ای ساده شد که شبیه یک جت پَس‌درون‌شارشی است و دو بال در کناره‌ها، دو باله اضافی در زیر و یک باله در بالا و بخش عقبی فضاپیما دارد.در تصاویر ارائه شده می‌توان ورودی‌های هوای بزرگ را در کناره‌های فضاپیما مشاهده کرد و خلبان در کابینی با چشم‌اندازی تقریبا پانارومایی قرار می‌گیرد.

بخشهای این فضاپیما که ریشه در واقعیت دارند شامل چراغ‌های جلو هستند که از چراغ‌های خودروی LC کوپه الهام گرفته‌اند و همچنین پنجره مشبک این خودرو نیز که نوعی امضای شرکت لکسوس است، در جلوی آن قرار گرفته است. از سوی دیگر، لگوی این شرکت نیز روی این فضاپیما استفاده شده است.

فیلم والرین و شهر هزار سیاره بر اسسا مجموعه داستان‌های والرین و لورین است که توسط پیر کریستین، نویسنده فرانسوی نوشته شده است.

فضاپیمای لکسوس

فضاپیما SkyJet نخستین خودروی طراحی شده توسط لکسوس برای استفاده در فیلم‌ها نیست و این شرکت پیش از این نیز خودروی تام کروز در فیلم “گزارش اقلیت” را نیز طراحی کرده بود.

منبع ایسنا

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *