جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


فراخوان ناسا برای طراحی برنامه نرم افزاری

از زمانی که فضانوردان از جو کره زمین خارج شدند، همواره ساعت های مچی را به همراه خود داشته اند. اکنون که عصر ساعت های مچی هوشمند پیش روی ما قرار دارد، فضانوردان به ساعتی فراتر از ساعت های مچی کلاسیک نیاز دارند.

فراخوان ناسا برای طراحی برنامه نرم افزاری
بر اساس اعلام ناسا، چالش اصلی تولید این اپلیکیشن، طراحی یک رابط کاربر عمومی به منظور استفاده از اپلیکیشن های مورد استفاده در ایستگاه فضایی بین المللی است. قرار است این اپلیکیشن اطلاعات بسیار مهمی را برای فضانوردان نمایش دهد.
ناسا نمونه هایی از قابلیت های اپلیکیشن موردنظر را منتشر کرده است که شامل هشدارها، وضعیت ارتباط با زمین و خط زمان مورد استفاده فضانوردان برای برنامه ریزی و انجام وظایف مختلف است.
در حال حاضر این قابلیت ها از طریق یک iPad یا لپ تاپ در اختیار فضانوردان قرار می گیرد اما با طراحی اپلیکیشن مناسب تمام این قابلیت ها با استفاده از صفحه نمایشگر کوچک ساعت های مچی هوشمند قابل استفاده خواهد بود.
ساعت هوشمند موردنظر برای استفاده از اپلیکیشن، یک ساعت سامسونگ مدل Gear 2 است. لازم نیست داوطلبان، اپلیکیشن موردنظر ناسا را به طور کامل تولید کنند. بلکه کافی است رابط کاربر آن را طراحی کنند و طرح های نهایی را در قالب تصاویر گرافیکی در اختیار ناسا قرار دهند.
با توجه به اینکه فضانوردان در هنگام استفاده از ساعت هوشمند، لباس فضانوردی به تن خواهند داشت، نحوه استفاده از صفحه نمایش لمسی و کوچک ساعت مچی، یکی از بخش های چالش برانگیز کار محسوب می شود.
بر اساس این گزارش، ناسا برای برنده این فراخوان مبلغ 1500 دلار جایزه تعیین کرده است.

منبع:ایرنا

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *