جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


اغلب کاربران فایرفاکس از ویندوز 7 استفاده می کنند

موزیلا به منظور حمایت از توسعه دهندگان به آنها کمک می کند تا از قابل اجرا بودن برنامه ها و بازی هایشان روی رایانه های معمولی اطمینان حاصل کنند. در همین راستا این شرکت «گزارش سخت افزاری فایرفاکس» را منتشر نموده که با کمک داده های اپلیکیشن «تلمتری» تهیه شده است.

firefox

این گزارش نشان می دهد که کاربران مختلف از چه سیستم عامل، سخت افزار و رزلوشن تصویری استفاده می کنند و علاوه بر این حاوی برخی اطلاعات مفید دیگر هم هست.

موزیلا می گوید:

گزارشات سخت افزاری موجود (مانند آنچه توسط شرکت های «Valve» و «Unity» ارائه شده) بسیار مفید هستند اما سخت افزار مورد استفاده توسط گروه های دیگری از کاربران و نه اقشار متوسط جمعیتی که از وب استفاده می کنند را نشان می دهند.

نتایج برگرفته از داده های مذکور مطابق با آن چیزی است که احتمالاً از فروش ناامید کننده رایانه های شخصی می توانید حدس بزنید؛ اکثر کاربران به دلیل استفاده از تلفن های همراهشان به عنوان دستگاه اصلی، برای به روزرسانی رایانه هایشان تمایلی از خود نشان نمی دهند.

طبق گزارش فایرفاکس، 45 درصد کاربران هنوز از  کامپیوترهایی با سیستم عامل قدیمی ویندوز 7 استفاده می کنند که کمتر از 4 گیگابایت رم داشته و اکثر آن ها دارای پردازنده های اینتل با دو یا تعداد کمتری هسته هستند.

همچنین این گزارش نشان می دهد که تعداد کمی از کاربران به تراکم پیکسلی صفحه نمایش ها اهمیت می دهند و رزلوشن 1366 در 768 پیکسل، پرکاربردترین در نوع خود بوده که با بهره گیری از چیپ های گرافیکی آنبورد اینتل و نه پردازنده های گرافیکی انویدیا یا AMD حاصل می شود.

دو بازی پرفروش رایانه های شخصی یعنی League of Legends و Overwatch هم اکنون روی سیستم های با قدرت پردازشی کم قابل اجرا هستند، بنابراین میتوان حدس زد که توسعه دهندگان به خوبی از پیکره بندی سخت افزاری رایانه های عموم کاربران مطلع هستند.

با این وجود فایرفاکس نشان می دهد که اطلاعات کمی پیرامون موتورهای بازی بر پایه وب مانند WebGL، فلش و غیره وجود دارد. که ممکن است به دلیل گلایه کاربران نسبت به کاهش سرعت رایانه هایشان توسط کروم و حتی فایرفاکس، بخواهد در ارائه گزارشات خود مراعات کند.

 

منبع : firefox

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *