جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


عینک واقعیت افزوده اپل وابسته نمایشگر آیفون

گزارش جدیدی منتشر شده که بر اساس آن، عینک واقعیت افزوده اپل از آیفون به‌عنوان نمایشگر بهره خواهد برد.

فایننشال‌ تایمز گزارش جدیدی منتشر کرده که در آن اطلاعات جدیدی در مورد عینک واقعیت افزوده اپل ارائه شده است. برای یادآوری باید اشاره کنیم که اخیرا در بعضی شایعات گفته‌ می‌شود کوپرتینویی‌ها در حال ساخت یک عینک واقعیت افزوده هستند. بر اساس جزئیات جدید فاش شده، هنوز دقیقا مشخص نیست که اپل چه برنامه‌هایی برای عینک یادشده دارد.

فایننشال‌تایمز می‌گوید عینک واقعیت افزوده اول احتمالا به چند دوربین، سنسور و نمایشگر مجهز خواهد بود تا بدین طریق تجربه‌ی واقعیت افزوده را به کاربران ارائه کند؛ اما برخی از نمونه‌های اولیه‌ی این محصول فاقد صفحه‌نمایش هستند و به همین دلیل برای نمایش محتوا به نمایشگر آیفون متکی خواهند بود.

گزارش مورد بحث همچنین به این موضوع اشاره دارد که هنوز مشخص نشده است کاربرد اصلی عینک واقعیت افزوده اپل حتی با وجود فریم‌ورک ARKit که مدتی قبل معرفی شد، چه خواهد بود.

یکی از ایده‌های مشخص آزمایش‌شده در این زمینه که بسیاری از کاربران با آن آشنایی دارند، این است که محصول واقعیت افزوده اپل احتمالا دوربین‌ها، سنسورها و نمایشگرها را از گوشی هوشمند به چهره‌ی کاربر جابه‌جا می‌کند. با وجود شور و شوقی که در مورد کیت واقعیت افزوده اپل وجود دارد، این شرکت همچنان در مورد قابلیت‌های اصلی هدست خود اطمینان ندارد.

بنا به اعلام برخی از افراد نزدیک به شرکت اپل، شرایط کنونی باعث شده است این شرکت چندین نمونه‌ی اولیه از عینک واقعیت افزوده خود را مورد آزمایش قرار دهد. گفته می‌شود یکی از گروه‌های مهندسی کوپرتینو از طرح یک عینک مجهز به دوربین سه‌بعدی ولی بدون نمایشگر حمایت کرده‌ است و به همین جهت می‌توان گفت محصول یادشده برای نمایش محتوا به صفحه‌نمایش گوشی آیفون وابسته خواهد بود.

گزارش مورد بحث همچنین اشاره می‌کند که عینک‌ واقعیت افزوده اپل احتمالا در نهایت یک دستگاه جانبی مثل عینک هوشمند اسنپ‌چت که قیمتی ۱۳۰ دلاری دارد، خواهد بود. این در حالی است که فایننشال‌ تایمز در گزارش قبلی خود اعلام کرد که عینک واقعیت افزوده اپل مثل هدست هولو‌لنز مایکروسافت، یک محصول کامل خواهد بود.

در زمان معرفی کیت واقعیت افزوده اپل موسوم به ARKit، گزارش شد اپل در حال توسعه‌ی یک تکنولوژی جدید واقعیت افزوده است که این فناوری ابتدا در آیفون و سپس در عینک واقعیت افزوده این شرکت – که در سال آینده معرفی خواهد شد – مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این احتمال وجود دارد که جزئیات مربوط به یکی از نمونه‌های اولیه‌ی عینک واقعیت افزوده اپل، اوایل سال جاری و به‌طور اتفاقی توسط برخی از کارمندان این شرکت فاش شده باشد. کیت واقعیت افزوده اپل که مدتی قبل معرفی شده است، در پاییز امسال به‌طور رسمی به نسخه‌ی نهایی آی‌اواس ۱۱ اضافه خواهد شد و به همین دلیل برخی از تحلیل‌گران پیش‌بینی کرده‌اند که فناوری مورد بحث یکی از اجزای اصلی عینک‌ واقعیت افزوده اپل خواهد بود.

درهرحال با توجه به گزارش جدید فایننشال‌ تایمز، به نظر می‌رسد اپل همچنان در مورد طراحی نهایی عینک واقعیت افزوده خود تصمیم نگرفته است.

منبع : زومیت

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *