جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


عینک آیو خواب آلودگی را از بین می برد!

eynake baraye az beyn raftane khabalodegi

با تغییر روش زندگی در زندگی مدرن و امروزی، دانشمندان معتقدند انسان ها بیشتر از گذشته خسته میشوند. عینک الکتریکی جدید آیو در نظر دارد تا یکی از اشکال این خستگی یعنی خواب آلودگی را از بین ببرد. کم شدن فعالیت بدنی و قرار گرفتن کمتر در معرض نور خورشید همگی از عواملی هستند که انسان امروزی خسته تر از گذشته است .

عینک آیو قصد دارد با استفاده از نوری آبی رنگ ، خواب آلودگی ناشی از خستگی مفرط را از بین ببرد این گجت که مانند عینکی بر روی چشم قرار میگیرد از نور آبی در فرکانسی مشخص استفاده میکند تا وضعیت انرژی و خواب شما را بهبود ببخشد . الکساندر دیمیتریف سازنده این عینک میگوید گذاشتن این عینک بر روی چشم ها به مدت ۲۰ دقیقه در روز میتواند خستگی شما را از بین ببرد. و برای کارهای روزانه شما را آماده تر کند .

این نور آبی به طرز موثری به مغز دستور میدهد تا تولید ملاتونین را متوقف کند . علم استفاده شده برای این گجت کرونوبیولوژی نام دارد که در مورد ریتم های طبیعی بدن تحقیق میکند . نور آبی به مغز شما دستور میدهد تا هورمون خواب آور ملاتونین را تولید نکند که در نتیجه آن شما احساس خواب آلودگی نخواهید کرد .

البته باید از راهنمای استفاده از این عینک اطلاع کافی داشته باشید چرا که استفاده از آن در زمان های نامناسب میتواند مانع از خواب شما در زمان نیاز شود .

قیمت این عینک ۱۶۹ دلار اعلام شده است .

منبع : slashgear

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *