جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


شکایت اوراکل از گوگل

اوراکل مدعی شد در شش نسخه از سیستم‌عامل اندروید حقوق مالکیت معنوی این شرکت نقض شده است.
شکایت اوراکل از گوگل
اوراکل در تلاش برای افزایش دامنه درگیری خود با گوگل بر سر حقوق مالکیت معنوی، این شرکت را به نابودی بازار جاوا متهم کرده است.


اوراکل که معتقد است در اندروید از مؤلفه‌هایی استفاده شده که توسط این شرکت ثبت اختراع شده‌اند ماه گذشته دامنه درگیری خود با گوگل را افزایش داد و به تازگی شکایت تازه‌ای را در دادگاهی در سان فرانسیسکو به ثبت رسانده و مدعی شده در شش نسخه از سیستم‌عامل اندروید حقوق مالکیت معنوی این شرکت نقض شده است.

این شش نسخه که از سال ۲۰۱۰ تا به حال عرضه شده‌اند، عبارتند از Gingerbread، Honeycomb، Ice Cream Sandwich، Jelly Bean،Kit Kat و Lollipop.

مدعای اصلی اوراکل این است که در کدنویسی اندروید از هزاران خط کدمنبع متعلق به پلاتفورم جاوا استفاده شده و در جریان این کپی کاری حق ماکلیت معنوی اوراکل لغو شده است.

ادعای دیگر اوراکل این است که با گسترش استفاده از آندروید و تسری آن به پوشیدنی‌های هوشمند، تلویزیون‌ها، خودروها، لوازم خانگی و … میزان نقض کپی‌رایت جاوا هم افزایش یافته است.

این شرکت می‌گوید با افزایش تبلیغات بر روی پلاتفورم اندروید درآمد و سود گوگل هم از این طریق افزایش یافته و سوءاستفاده مستقیم و غیرمستقیم از کدهای مسروقه جاوا یکی از عوامل این موفقیت است.

اوراکل در نهایت گوگل را به نابودی کسب و کار جاوای خود متهم کرده و تصریح کرده که این شرکت موفقیت خود را تا حد زیادی مدیون استفاده بدون مجوز از ۳۷ بسته جاوا در سال‌های اخیر است. گول هنوز در این زمینه واکنشی از خود نشان نداده است.

منبع:ایتنا

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *