جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


سومین فروشنده برتر گوشی جهان

بررسی‌های موسسه Strategy Analytics نشان می‌دهد که شرکت کره‌ای سامسونگ با رقابت جدی شرکت‌های مختلف چینی مواجه است که با ساخت گوشی‌های هوشمند ارزان قیمت سعی دارند بخش بیشتری از بازار را از آن خود کنند.

سومین فروشنده برتر گوشی جهان


سامسونگ که در حال حاضر برترین فروشنده گوشی‌های هوشمند در بازار است شاهد کاهش ۷ درصدی فروش سالانه خود و رسیدن آن به ۷۹ میلیون واحد بوده است. در حال حاضر سهم این شرکت از بازار گوشی‌های هوشمند ۲۰ درصد است.

 

در همین حال هواوی با عرضه ۳۰.۶ میلیون واحد گوشی در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۵ توانسته مایکروسافت را به عقب براند و به هدف خود برای عرضه ۱۰۰ میلیون واحد گوشی در سال ۲۰۱۵ نزدیک‌تر شود.

البته برخی تحلیل‌گران معتقدند با عرضه ویندوز ۱۰ که با گوشی‌ها، تبلت‌ها،‌رایانه‌ها و … در آن واحد سازگار است ممکن است مایکروسافت بتواند جایگاه خود را تقویت کند.

سومین فروشنده برتر گوشی جهان 1

البته اکثر گوشی‌هایی که مایکروسافت بعد از خرید نوکیا ساخته از نظر قیمت در سطح متوسط بوده‌اند، اما این شرکت باز هم نتوانسته جایگاه خود را در بازار تلفن همراه به اندازه کافی تقویت کند.

بعد از سامسونگ و قبل از هواوی اپل در رتبه دوم قرار دارد. استقبال خوب از گوشی آیفون ۶ عامل کسب این رتبه توسط اپل بوده است.

مایکروسافت هم با اختصاص ۶.۴ درصد از بازار به خود در مقام چهارم است. این شرکت سال قبل با سهم ۱۱.۹ درصدی در رتبه سوم بود.

منبع:ایتنا

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *