جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


سرقت اطلاعات کامپیوتر با بدافزار و گوشی همراه

گروهی از محققان راهی را یافتند که می‌تواند با یک بدافزار کامپیوتر را تبدیل به یک فرستنده سلولی تبدیل و اطلاعات آن را به وسیله یک تلفن همراه نزدیک به کامپیوتر به سرقت ببرند.

سرقت اطلاعات کامپیوتر با بدافزار و گوشی همراه

در حالی که برخی از محققان نشان دادند که سرقت اطلاعات از این طریق امکان‌پذیر است، اما اجرای موفق‌آمیز برخی از این روش‌ها مستلزم آن است که کامپیوتر ویژگی‌های سخت‌افزاری خاصی داشته باشد.

این تحقیق که قرار است هفته آینده در کنفرانس امنیتی USENIX مطرح شود، اولین تحقیقی است که امکان سرقت اطلاعات فقط با استفاده از یک بدافزار و تلفن همراه را نشان می‌دهد.

بدافزاری که توسط محققان طراحی شده است باید بر روی کامپیوترهایی که هدف این حمله قرار می‌گیرند نصب شود. این بدافزار می‌تواند از طریق اتصال یک درایو قابل حمل به کامپیوتر منتقل شود و سیستم را آلوده نماید.

این بدافزار که GSMem نامیده شده بر روی کامپیوتر آلوده به عنوان یک فرستنده عمل می‌کند. این بدافزار دستورات خاص مبتنی بر حافظه را ایجاد می‌کند که بین CPU و حافظه ارسال می‌شود، امواج رادیویی را در فراکانس‌های GSM، UMTS و LTE تولید می‌کند که می‌تواند توسط دستگاه‌های سیار نزدیک به کامپیوتر دریافت شود.

از آنجایی که این بدافزار دارای ردپایی بسیار کوچک درحافظه است درنتیجه تشخیص آن بسیار مشکل بوده و به راحتی می‌تواند از دید برنامه‌های ضدبدافزارهای پنهان بماند.

استفاده از گوشی‌های هوشمند دارای آنتن‌ها و پردازنده بسیار قوی می‌تواند باعث شود تا سرعت ارسال اطلاعات افزایش یابد و همچنین می‌توان حمله را از فاصله دورتری هدایت کرد.

منبع:ایتنا

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *