جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


سامسونگ و نمایشگرهای OLED بدون حاشیه

ظاهرا سامسونگ قصد دارد گوشی هوشمند گلکسی اس 8 (Samsung Galaxy S8) خود را به صفحه‌نمایش OLED مجهز کند که بیش از 90 درصد از پنل جلویی دستگاه را دربر می‌گیرد. این موضوع به آن معنا است که صفحه‌نمایش گوشی گلکسی اس 8 سامسونگ از سبک طراحی بدون حاشیه (Bezel-less) بهره‌مند می‌شود.

سامسونگ و نمایشگرهای OLED بدون حاشیه


همانطور که می‌دانید فروش دو پرچمدار کنونی سامسونگ یعنی گلکسی اس 7 (Samsung Galaxy S7) و گلکسی اس 7 اج (Samsung Galaxy S7 Edge) بسیار عالی بوده است. حال که به پایان سال 2016 نزدیک می‌شویم، سیر خبرها و شایعات مرتبط با پرچمدار جدید سامسونگ یعنی گوشی هوشمند گلکسی اس 8 در حال افزایش است. اگر به خاطر داشته باشید، چندی پیش طی خبری اشاره داشتیم که احتمال تجهیز گوشی گلکسی اس 8 به صفحه نمایشی با چهار لبه خمیده وجود دارد! حال شاهد انتشار خبرهای دیگری در رابطه با گلکسی اس 8 سامسونگ هستیم!

بنا به تازه‌ترین خبرهای غیررسمی به دست آمده، ظاهرا سامسونگ قصد دارد که گوشی هوشمند گلکسی اس 8 خود را به صفحه نمایشی OLED و بدون حاشیه مجهز کند که بیش از 90 درصد از مساحت پنل جلویی دستگاه را دربر می‌گیرد. اما منشأ این خبر دقیقا به واسطه چه موضوعی پدیدار شد؟ به تازگی یکی از مهندسین ارشد سامسونگ دیسپلی (Samsung Display) به نام پارک وونگ سانگ (Park Won-sang) در مصاحبه رسمی این چنین گفته است:

“سامسونگ به زودی تولید صفحه نمایش‌های فول اسکرینی را آغاز می‌کند که قرار است بیش از 90 درصد از پنل جلویی محصولات سال آینده این شرکت را در بر بگیرد!”

بدون تردید این ادعای آقای پارک وونگ سانگ جای تأمل دارد. با شنیدن این جمله، اولین محصولی که در خاطر ما نقش می‌بندد گوشی هوشمند گلکسی اس 8 سامسونگ است. بدون تردید زمان آن رسیده که سامسونگ در طراحی پرچمداران سری گلکسی اس خود یک تغییر اساسی ایجاد کند. با توجه به اینکه اپل هم به احتمال زیاد آیفون بعدی خود را با سبکی کاملا متفاوت طراحی می‌کند، لزوم طراحی متفاوت پرچمداران سال 2017 سامسونگ هم بیش از پیش حائز اهمیت می‌شود.

سامسونگ و نمایشگرهای OLED بدون حاشیه2

در این سوالاتی ایجاد می‌شود که پاسخ منطقی آن‌ها باز هم خبر از طراحی متفاوت گلکسی اس 8 دارند. به عنوان مثال اگر 90 درصد از پنل جلویی گلکسی اس 8 سامسونگ توسط صفحه نمایش بدون حاشیه آن پوشانده شود، بی‌شک سامسونگ قادر به تعبیه اسکنر اثر انگشت دستگاه در زیر نمایشگر آن نخواهد بود. بنابراین به احتمال زیاد گلکسی اس 8 از این نظر هم شامل تغییراتی می‌شود. شاید سامسونگ صفحه‌نمایش این محصول را به گونه‌ای طراحی کند که قابلیت اسکن اثر انگشت کاربر را داشته باشد! شاید هم سامسونگ اسکنر اثر انگشت گلکسی اس 8 را مانند سبک طراحی محصولات سونی به لبه سمت راست آن‌ها یا حتی پنل پشتی دستگاه منتقل نماید!

به صورت کلی اگر گلکسی اس 8 سامسونگ به صفحه نمایشی مجهز شود که بیش از 90 درصد پنل جلویی آن را دربر بگیرد، بدون تردید این موضوع تنها تغییر اساسی گوشی گلکسی اس 8 نخواهد بود و این موضوع دست‌خوش تغییرانت عمده‌ای می‌شود. نظر شما در رابطه با این موضوع چگونه است؟
منبع:
شبکه

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *