جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


زندگی در ماه، 20 سال دیگر

تحقیقات انجام شده توسط شرکت NexGen Space LLC که تا حدی توسط ناسا تامین مالی می‌شود، به نمایش یک نقشه دقیق از زمان و چگونگی برداشتن گامهای بعدی برای فرود در ماه پرداخته است.

زندگی در ماه، 20 سال دیگر

طبق این مطالعه، در صورتیکه ناسا این طرح را در دست بگیرد، یک بازگشت رباتیک به ماه احتمالا تا سال 2017 محقق خواهد شد. کاوشگرها می‌توانند در سال 2018 به دیده‌بانی از قطب‌های ماه در جستجوی هیدروژن بپردازند و کار اکتشاف می‌تواند از سال 2019 یا 2020 آغاز شود.

ساخت رباتیک یک پایگاه دائمی ممکن است در سال 2021 آغاز شود و کمی بعد در همان سال، انسان‌ها روی ماه فرود بیایند.

بر اساس این تحقیقات، ناسا می‌تواند همه این کارها را با بودجه کنونی برای پروازهای فضایی سرنشین‌دار انجام دهد.

راه‌حل ناسا برای انجام این کار، اتخاذ همان روشی است که برای بازتامین ایستگاه فضایی بین‌المللی از آن استفاده می‌کند، یعنی مشارکت دولتی- خصوصی با شرکت‌هایی مانند اسپیس‌ایکس، اوربیتال ATK یا اتحادیه پرتاب متحد(ULA).

به گفته چارلز میلر، رئیس شرکت NexGen و محقق اصلی این مطالعه، این سازمان می‌تواند هزینه‌های حضور انسان در ماه را تا 10 برابر کاهش دهد.

این کار به ناسا اجازه می‌دهد تا جاه‌طلبی‌های خود را برای اکتشاف ماه بدون فراتر رفتن از بودجه چهار میلیارد دلاری دریافتی برای پروازهای فضایی سرنشین‌دار گسترش دهد.

در حال حاضر ناسا قصد دارد مجددا با موشک نسل جدید خود یعنی سیستم پرتاب فضایی (SLS) به ماه بازگردد، اما هنوز برنامه‌ای برای آن اعلام نشده است.

منبع:ایسنا

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *