جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


درآمد ۲.۷ میلیارد دلاری مایکروسافت از سرویس آژور در سال ۲۰۱۶

جی پی مورگان با انتشار گزارشی برآورد خود از میزان درآمد مایکروسافت آژور را اعلام کرده که بالغ بر ۲.۷ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۶ است.

 

درآمد ۲.۷ میلیارد دلاری مایکروسافت از سرویس آژور در سال ۲۰۱۶

یکی از مواردی که می‌توان در مورد آن با اطمینان سخن گفت، رشدی است که سرویس ابری آژور مایکروسافت با آن همراه شده است. تحلیل‌گران جی پی مورگان با انتشار گزارشی، درآمد کسب‌شده توسط این سرویس را در سال ۲۰۱۶ تخمین زده‌اند. بر اساس گزارش وال‌استریت ژورنال که برگرفته از برآوردهای جی پی مورگان است، مایکروسافت آژور در سال ۲۰۱۶ درآمدی ۲.۷۷ میلیارد دلاری برای ردموندی‌ها به ارمغان آورده است.

در صورتی که برآوردهای کارشناسان درست باشد، آژور در مجموع ۲.۷ میلیارد دلار عاید مایکروسافت کرده است که از این‌رو، درآمد این بخش به ازای هر فصل به رقم میانگین ۶۷۵ میلیون دلار می‌رسد. همچنین با درآمد ۲.۷ میلیارد دلاری برای سال ۲۰۱۶، مایکروسافت موفق شده است برابر یک‌پنجم درآمد آمازون از سرویس‌های ابری طی یک سال، درآمد کسب کند. سرویس ابری آمازون به‌عنوان بزرگ‌ترین و پردرآمدترین سرویس ابری حال حاضر، طی یک سال درآمدی حدود ۱۲.۲۲ میلیارد دلار کسب کرده است.

در صورت صحت برآوردهای انجام‌شده، سرویس ابری آژور مایکروسافت دومین سرویس در حوزه‌ی سرویس‌های ابری است. به نظر می‌رسد رتبه‌ی سوم متعلق به سرویس ابری گوگل باشد که در سال ۲۰۱۶ درآمدی یک میلیارد دلاری عاید غول جستجو کرده است.

مایکروسافت در طول‌های سال‌های اخیر پس از سال ۲۰۰۸ که سرویس ابری آژور را معرفی کرد، اطلاعاتی در خصوص میزان درآمد کسب‌شده توسط این سرویس ارائه نکرده است. ردموندی‌ها دو سال پس از عرضه‌ی سرویس ابری آمازون، آژور را در اختیار کاربران قرار دادند. نکته‌ای که مایکروسافت نیز به دنبال تداوم آن است، رشدی است که آژور در سال‌های اخیر به خود دیده است. بر اساس گزارش مالی مربوط به سه‌ماهه‌ی چهارم سال ۲۰۱۶، سرویس آژور مایکروسافت طی پاییز ۲۰۱۶ شاهد افزایش ۹۳ درصدی درآمد خود بوده است، حال آنکه افزایش درآمد برای AWS آمازون تنها ۴۷ درصد به ثبت رسیده است.

مایکروسافت اقدامات زیادی انجام داده است تا آژور را به یک سرویس جذاب برای کاربران تبدیل کند. برای مثال این کمپانی قیمت شماری از سرویس‌های آژور را کاهش داده و قابلیت‌های دیگری همچون امکان اجرای چت‌بات‌ها مبتنی بر سرویس ابری آژور در اختیار توسعه‌دهندگان قرار داده است.

منبع : زومیت

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *