جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


درآمد آمریکایی ها از اقتصاد گیگی

نابرگزارش جدید مرکز تحقیقاتی “Pew”، یک چهارم مردم آمریکا در سال گذشته به طریقی از “اقتصاد گیگی” ( GIG Economy ) درآمد کسب کرده‌اند.

درآمد آمریکایی ها از اقتصاد گیگی

24 درصد افرادی که در این نظر سنجی شرکت کردند، از طریق پلتفورم‌های دیجیتالی و آنلاین درآمد کسب کرده بودند. از این بخش، 8 درصد با انجام دادن کار و وظایف خاصی مثلا برای “Uber” به درآمد رسیده بودند، 18 درصد افراد نیز از طریق فروش اجناس بصورت آنلاین وتنها 1 درصد افراد از طریق به اشتراک گذاری منزل خود از طریق وبسایت “Airbnb” درآمد کسب کرده بودند.

با توجه به گزارش مرکز “Kinsey Report”، در ماه اکتبر بین 20 تا 30 درصد افراد مجاز به کار در آمریکا، به نحوی در “اقتصاد گیگ” فعالیت خواهند کرد.

هردو گزارش مطرح شده از بازسازی اقتصاد آمریکا از طریق “اقتصاد گیگ” خبر می‌دهند.

“آرون اسمیت” یکی از نویسندگان مرکز تحقیقاتی در اظهاراتش گفت: ” یافته‌های اخیر حاکی از تنوع در کسب تجربه‌های مختلف از طریق این روش از کسب درآمد است، و نشانگر از بین رفتن مرز بین اشتغال رسمی و غیر رسمی در آمریکا است. اندکی از این افراد به طور جدی به درآمد خود از این روش وابسته هستند و به دلایل اقتصادی زیادی فقط از این طریق کسب درآمد می‌کنند. اما بخش قابل توجهی از این افراد این شغل را فقط به عنوان یک سرگرمی  یا راهی برای وقت گذرانی تلقی می‌کنند و اصلا این کار را به عنوان شغل واقعی یا  منبع اصلی درآمد نمی‌بینند.

مرکز تحقیقاتی “Pew” در ماه جولای و آگوست از 4500 فرد بالغ در این زمینه نظرسنجی کرد.

از 8 درصد افرادی که از طریق کار فیزیکی در این روش کسب درآمد کرده بودند، 5 درصد آنها از طریق آمارگیری آنلاین، 2 درصد از طریق خدمات از طریق رانندگی و باقیمانده از طریق خدمات نظافتی و خریداری به درآمد رسیده بودند.

کسب درآمد از طریق انجام کارهای فیزیکی بیشتر توسط افراد سیاه‌پوست، مردم اهل آمریکای لاتین و افراد نوجوان انجام گرفته بود. 60 درصد این افراد درآمد خود از این طریق را منبع مخارج روزانه خود قرار داده بودند در حالی که  تنها 20 درصد افرادی که بصورت آنلاین کار می‌کردند، چنین تفکری داشتند.

فروش اجناس بصورت آنلاین عموما توسط افراد سفید‌پوست و افراد مسن‌تر انجام گرفته بود.

26 درصد افرادی که از این طریق درآمد کسب می‌کردند، خود را کارمند مراکزی که برایشان کار میکردند، می‌دانستند که وجه تمایز قابل توجهی برای “Uber” و دیگر شرکت‌های فعال در این زمینه به حساب می‌آید.

منبع ای تی ایران

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *