جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


دبیر کل ITU تغییر کرد

در جریان نوزدهمین اجلاس سران مختار ITU هولین ژائو از چین که پیش از این به مدت 8 سال معاون دبیرکل ITU بود، به عنوان دبیرکل اتحادیه جهانی ارتباطات انتخاب شد.
به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در این انتخابات از میان پنج نامزد سمت معاون دبیرکل، ملکوم جانسون از انگلستان پس از چهار دور رای گیری و با 104 رای به عنوان معاون دبیرکل ITU انتخاب شد. وی پیش از این رئیس بخش استانداردسازی(ITU-T (TSB) بود.
در ادامه رای گیری برای انتخاب روسای سه اداره ITU فرانسوا رنسی از فرانسه به عنوان رییس بخش رادیویی، براهیم سانوا از بورکینوفاسو به عنوان رییس بخش توسعه در سمت های خود ابقاء شدند و از میان سه نامزد انتخاب شده برای عنوان رییس اداره استانداردسازی هم چائسوب لی از کره انتخاب شد.
در نوزدهمبن کنفرانس های سران مختار 2014 که از 20 اکتبر تا 7 نوامبر 2014 برابر با 29 مهر تا 17 آبان 1393 در شهر بوسان کره جنوبی در حال برگزاری است، انتخاب اعضای شورای ITU و هیأت قوانین و مقررات رادیویی (RRB) طی روزهای آتی انجام می شود.
گفتنی است کنفرانس سران مختار (Plenipotentiary Conferences) بالاترین مرجع سیاستگذاری اتحادیه جهانی مخابرات ITU می باشد که هر چهار سال یکبار به منظور تعیین سیاستهای کلی اتحادیه، هماهنگی استراتژی و برنامه های مالی چهار سال آینده تشکیل می شود و از مهمترین وقایع آن انتخاب دبیرکل، معاون دبیرکل، مدیران دفاتر سه گانه و اعضای هیأت مقررات رادیویی RRB و کشورهای عضو شورای ITU است.

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *