جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


خودروی جدید DS3 در ایران

تصاویر منتشر شده از یکی از گمرک‌های ایران نشان می‌دهد که یک خودروی جدید وارد ایران شده و مراحل ترخیص و تشریفات گمرکی را می‌گذراند. این خودرو DS3 نام دارد و محصول شرکت سیتروئن است که به دلیل مصرف کم، یکی از مدل‌های محبوب بازار فرانسه بوده است.

خودروی جدید DS3 در ایران
مدل DS3 به عنوان یک محصول پرفروش در بازار فرانسه شناخته می‌شود و با توجه به سلیقه مردم آن کشور در نوع استفاده از خودروها، DS3 در خیابان‌های پاریس نقش به سزایی را در جایگاه یک خودرو شهری داشته است.

این خودرو در بازار جهانی با موتور ۱٫۲ الی ۱٫۶ لیتری عرضه شده که قدرتی بین ۸۱ الی ۲۰۷ اسب بخار را دارد. احتمال داده می‌شود که DS3 با موتور ۱٫۲ لیتری توربو و گیربکس شش سرعته اتوماتیک به بازار ایران بیاید که شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را در کمتر از ۱۰ ثانیه ثبت می‌کند. از طرفی هم احتمال دارد که مدل ۱٫۶ لیتری ساده با گیربکس چهار سرعته اتوماتیک وارد جاده‌های کشور شود که از نظر فنی، پیچیدگی کمتری دارد.

در بازار کشورهای حاشیه خلیج فارس، قیمت DS3 مدل ۲۰۱۷ فول در نسخه‌های سفارشی‌سازی شده مختلف بین ۸۲ الی ۱۰۲ هزار درهم اعلام می‌شود. در بازار اروپا هم قیمت این هاچبک فرانسوی در نسخه‌های معمولی حدود ۲۰ الی ۲۵ هزار یورو اعلام شده و در بازار انگلیس نیز در نسخه‌های فول تا ۲۵ هزار ۴۹۵ پوند هم به فروش می‌رسد. اگر آرین موتور تابان این خودرو را به بازار ایران معرفی کند، پیش‌بینی می‌شود که قیمتی در محدوده 120 میلیون تومان برای آن تعیین کند.
منبع:
ایران‌جیب

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *