جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


گجتی برای تولید آب از طریق رطوبت هوا

gadgeti baraye tolide ab az rotoobate hava

فونتس( Fontus ) نام یک استارت آپ اتریشی است که به تازگی یک بطری آب جالب طراحی کرده که قادر است با استفاده از رطوبی موجود در هوا به طور مداوم آب تولید کند !

این استارت آپ که پیش از این نیز به خاطر طراحی پتنت اتاقی به کمک انرژی خورشیدی که از فرایند چگالی جهت تولید آب آشامیدنی استفاده می کرد، نامزد دریافت جوایزی شده بود ، حالا با ارائه طرح این بطری جدید دوباره توجه همه را به خود جلب کرده است.

روش کار این بطری به این صورت می باشد که وقتی هوای مرطوب وارد این دستگاه شود، پس از روبه رو شدن با چند سطح آب گریز – هیدروفوبیک – به قطرات آب تبدیل می‌شود . همچنین فیلتری جهت دور نگاه داشتن گرد و غبار، حشرات و مواد ضاید در این قسمت تعبیه شده است.

این بطری جادویی قرار است در دو مدل Airo و Cycling Specific Ryde روانه فروشگاه‌ها شود و طبق ادعای سازنده در هر ساعت نیم لیتر آب تولید می‌کند. اخیرا این کمپانی بودجه‌های قابل توجهی را از سوی دولت اتریش دریافت کرده است تا مراحل ساخت خود را ادامه دهد و پس از نهایی شدن به تولید انبوه برسد.

با تمام این تفاسیر ، طرح یاد شده فعلا در ابتدای راه خود بودهو هنوز تا نهایی شدن و تبدیل به یک محصول تجاری راه زیادی در پیش دارد.لازم به ذکر است که فونتس( Fontus ) قرار است اطلاعاتی پیرامون تنظیمات دمایی، رطوبت، زمان و کیفیت آب تولیدی را هم بزودی منتشر کند.

 

منبع : gizmag

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *