جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


توقف طرح آستوریای مایکروسافت

شرکت مایکروسافت اجرای طرحی موسوم به آستوریا را کنار گذاشته است. طرح یاد شده در واقع ابزاری بود که انتقال برنامه‌های اندرویدی به ویندوز ۱۰ را ممکن می‌کرد.

توقف طرح آستوریای مایکروسافت
مایکروسافت چند ماه قبل ابزاری طراحی کرده بود که انتقال برنامه‌های اندرویدی به محیط ویندوز ۱۰ را بسیار ساده می‌کرد. اما حالا این ابزار از سوی مایکروسافت کنار گذاشته شده است.


مایکروسافت در دو سال اخیر تلاش زیادی کرده بود تا برنامه‌نویسان همراه را با سیستم‌عامل جدید خود ویندوز ۱۰ آشتی دهد و بین اندروید و iOS با ویندوز ۱۰ آشتی برقرار کند. اما حالا پروژه آستوریا که به همین منظور طراحی شده بود کنار گذاشته شده است.

البته این به معنای کنار گذاشته شدن کامل طرح مایکروسافت در این حوزه نیست. کارشناسان استقبال اندک از ابزار یاد شده را عامل تصمیم مایکروسافت می‌دانند. مساله دیگر برخی مشکلات حقوقی و قانونی برای کاربرد این ابزار بوده است. کاربرد آستوریا مستلزم بهره‌گیری از برخی کدهای برنامه‌نویسی گوگل بود که بخشی از کدهای متن‌باز اندروید نیستند و همین مساله ممکن بود پای مایکروسافت را به دادگاه باز کند.

کارشناسان معتقدند مایکروسافت از شیوه‌های دیگری برای اجرای این طرح خود استفاده خواهد کرد، زیرا امکان‌پذیر کردن اجرای برنامه‌های اندرویدی و iOS در محیط ویندوز شرط بقا و موفقیت این سیستم‌عامل خواهد بود.

منبع ایتنا

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *