جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


توسعه اینترنت نسل پنج توسط فیسبوک

فیس‌بوک از شرکت‌های ارتباطی برای کار کردن بر روی اینترنت نسل پنج (5G) دعوت می‌کند.

توسعه اینترنت نسل پنج توسط فیسبوک
شرکت فیس‌بوک نیازمند فعالیت بهتر و سریع‌تر شبکه‌های داده گوشی‌های همراه است، بنابراین از شرکت‌های ارتباطی خواسته تا با آنها همکاری کرده و با استفاده از طرح‌های ابتکاری بتوانند به گسترش ارتباطات نسل پنج (5G) سرعت ببخشند.


تمرکز این شرکت بر روی ساخت محصولاتی مانند ویدئوهای پخش زنده و واقعیت مجازی است که به ارتباطات سریع با پهنای‌باند بالا احتیاج دارد.مارک زاکربرگ – مدیرعامل اجرایی فیس‌بوک – این درخواست را از شرکت‌های ارتباطی در کنگره جهانی موبایل (گردهمایی رهبران صنعتی در بارسلونای اسپانیا) که از ۲۲ تا ۲۵ فوریه ۲۰۱۶ برگزار می‌شود، خواهد کرد.

با انجام این کار، این شرکت در این آرزوست که موفقیت خود را در کاهش قیمت تجهیزاتی مثل سرورها و دستگاه‌های ذخیره‌سازی کاهش دهد.

حسن احمد، مدیرعامل اکتن که شرکتی شبکه‌ای مستقر در ماساچوست است و تجهیزات و نرم‌افزار برای اپراتورهای شبکه موبایل تهیه می‌کند، می‌گوید: ما می‌بینیم که توسعه نسل پنج همین حالا در برخی کشورها همچون ژاپن، کره و آمریکا آغاز شده است.

شرکت‌ها شروع به همکاری با یکدیگر برای رسیدن به شبکه نسل پنج کرده‌اند که می‌تواند پنج تا ۱۰ برابر سریع‌تر از شبکه نسل چهار کنونی باشد.

فیس‌بوک در حال تلاش برای تاثیرگذاری روی صنعتی است که بهترین اقدامات تاکنون در آن انجام شده است.

در حال حاضر، سرمایه‌گذاران مبلغ زیادی را برای ارائه‌های آزموده و تجربه‌شده می‌پردازند و سرمایه‌گذاری بر روی بهبود امکانات تا زمانی که آخرین دسته از تجهیزات پرداخت شده باشد را دشوار می‌دانند.

منبع ایتنا

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *