جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


تقسیم شدن سامسونگ

سامسونگ این روزها به عنوان بزرگ ترین موبایل ساز دنیا حال و روز چندان خوشی ندارد و بحران گلکسی نوت 7 ضربه بزرگی به حساب های مالی این شرکت و البته اعتبارش وارد آورده است. حال گفته می شود شرکت مادر یعنی سامسونگ الکترونیکس بیش از گذشته، گزینه تقسیم شدن به دو بخش مجزا را مد نظر قرار داده است.

تقسیم شدن سامسونگ

مدت هاست که یکی از سرمایه گذاران مطرح این شرکت کره ای در آمریکا چنین گزینه را به مقامات آن پیشنهاد داده است. بر اساس طرح گروه «Elliott Associates»، سامسونگ می بایست به دو بخش هولدینگ و کمپانی عملیاتی تقسیم شود. این طرح تا امروز با بی اعتنایی مقامات ارشد کره ای مواجه شده بود، اما به نظر می رسد وقایع اخیر و مشکلات به وجود آمده سبب شده تا تغییر ساختار بیش از پیش جدی گرفته شود.

قرار است امروز سران غول آسیایی جلسه ای را برای بررسی پیشنهاد Elliott Associates و اعلام موضع رسمی در مورد آن برگزار کنند. روزنامه کره ای «Economic Daily» نیز در گزارشی مدعی شده که این گزینه مدتی هست در دستور کار هیئت مدیره سامسونگ قرار گرفته و احتمال چنین تغییر ساختاری رو به افزایش است.

در هر حال تصمیم هر چه باشد، نشان می دهد بالاخره چشم بادامی های جنوب شرق آسیا دریافته اند که ساختار این شرکت در شرایط فعلی دچار مشکل است و نیاز آن وجود دارد که با توجه به شرایط جدید بازار تغییراتی در رویکردها و عملکرد این کمپانی به وجود بیاید. به زودی می بایست شاهد انتشار اخبار بیشتری در این باره باشیم.
منبع:
androidheadlines

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *