جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


تغییر تعرفه اینترنت در ایران

دبیر کل اتحادیه جهانی مخابرات در دیدار با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان قول مساعد درباره اعزام کارشناسان خبره به منظور مشاوره در امر تغییر ساختار تعرفه سرویس ارتباطی در ایران ظرف یک ماه داد.

 

تغییر تعرفه اینترنت در ایران

هم‌زمان با دومین روز برگزاری نمایشگاه تلکام ITU در بوسان کره جنوبی و در حاشیه نشست وزرای ارتباطات عضو اتحادیه جهانی مخابرات، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با هولین ژائو؛ دبیر کل اتحایه جهانی مخابرات دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار آذری جهرمی ضمن تقدیر از فعالیت‌های ژائو در طول مدت دبیرکلی و دعوت رسمی از ایشان برای بازدید از ایران جهت آشنایی با پیشرفت‌های حاصل شده در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان، به مواردی براساس همکاری‌های مشترک تأکید کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با درخواست از دبیرکل ITU برای عضویت 5 دانشگاه برتر ایران در این اتحادیه، افزود: ظرفیت دانشگاهی ایران آماده نقش‌آفرینی در عرصه مخابرات جهانی است.

وی همچنین با اشاره به برنامه‌ریزی برای تغییر ساختار مدل تعرفه‌گذاری اینترنت در ایران به منظور رسیدن به حجم 2.5 برابری بازار مخابرات کشور در برنامه ششم توسعه، از دبیر کل اتحادیه جهانی درخواست کرد طی مدت یک ماه نسبت به اعزام مشاوران خبره در این عرصه به ایران اقدام کند.

در ادامه آذری جهرمی با اشاره به رفتار انجمن مبانی موبایل (GSMA) در حذف عضویت اپراتورهای ایران از این انجمن در پی عدم صدور مجوز OFAC (وزارت خزانه‌داری آمریکا) و نیز برخورد شرکت Apple با برنامه‌سازان ایرانی، خواستار پیگیری دبیرکل اتحادیه جهانی مخابرات در این موارد شد.

هولین ژائو؛ دبیرکل ITU نیز در ادامه ضمن تبریک انتصاب آذری جهرمی به عنوان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران، از درخواست عضویت 5 دانشگاه برتر ایران در انجمن جهانی مخابرات، استقبال کرد.

وی در زمینه همکاری در حوزه ساختار تعرفه‌های ارتباطی نیز افزود: ظرف یک ماه آینده کارشناسان خبره‌ای به منظور مشاوره در امر تغییر ساختار تعرفه سرویس ارتباطی در ایران،‌ انتخاب و اعزام می‌شود.

ژائو با انتقاد از رفتار GSMA در حذف برنامه‌های ایرانی، تأکید کرد: تمام تلاش خود برای اصلاح این رفتار به‌کار می‌برم و از کانالهای مناسب موضوع حذف برنامه‌های ایرانی از APPSTORE را نیز پیگیری می‌کنم.

 

منبع : تسنیم

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *